Arkadaş Ortamında Bulunan 8 Arkadaş Tipi

Arkadaş sahibi olmak her dönemde olduğu gibi günümüzde de çok önemli bir durumdur. Her insan kendi duygu ve düşünce yapısına benzer özelliklere sahip bir ya da birkaç arkadaşı olsun ister. Bazı insanlar kolayca arkadaş sahibi olabilirken bazıları içinse bu durum pek kolay değildir. Bu nedenle herkesin arkadaş sayısı oldukça değişik olabiliyor. Ancak arkadaşlarınız vasıtasıyla katıldığınız arkadaş ortamlarından yer alan ve ortak arkadaşlarınızın tanıştırdığı kişilerle de arkadaşlık kurabilirsiniz. İşte tam da böyle ortamlarda arkadaş ortamında bulunan 8 arkadaş tipi sayesinde birçok farklı karakterde insanla aynı anda aynı ortamda bulunarak farklı iletişimler kurabilirsiniz. Şimdi bu 8 arkadaş tipini gözlemleyelim.

1. Herkesle Arkadaş Olan Sempatikliği

Sempatik olmak, günümüzde çoğu kişinin etkisi altına almasını sağlayan bir özelliktir. Ancak günümüzde bazı kişiler, bu durumu kendi menfaatleri adına kullanabilmek için sempatik biri gibi davranabilir.
Ancak bu maddede gerçek sempatiklerden bahsedeceğiz. Arkadaş ortamında bulunan senpatik kişiler, genel olarak ortamının enerjisini yükselterek daha hoş bir sohbet ortamı yaratırlar. Bu tarz sempatik insanlar, birden fazla kişi ile aynı anda iletişim ve etkileşim içerisinde olacağı için herkesi aynı anda memnun ederek arkadaş ortamının iyi, eğlenceli ve coşkulu olmasını sağlarlar. Arkadaş ortamınızda olan sempatik kişilerle kuracağınız iletişimi sizi mutlu edecektir.

2. Hiçbir Şeyden Memnun Olmayanlar

Arkadaş ortamınızın enerjisinin, eğlencesinin ve huzurunun bir anda yok olmasının sebebini merak ediyorsanız büyük ihtimalle arkadaş ortamınızda memnuniyetsiz kişiler vardır. Bu tarz memnuniyetsiz kişiler her daim huzursuz ve mutsuz olduğu için ortamın enerjisini de gizlice sömürürler.
Arkadaş ortamında bulunan memnuniyetsiz kişiler genel olarak ortamda sessiz durup birilerinin onunla ilgilenmesini bekler. İlgilenecek olan kişiyi de duygusal anlamda yerle bir eder. O yüzden en iyisi bu tarz kişileri kendi hallerinde bırakmaktır. Eğer yalnız bırakmaya içiniz el vermezse senpatik ve enerjisi yüksek insanlarla iletişim kurmasına yardımcı olun. Çünkü onların enerjisini yok edemezler.

3. Komik Olduğunu Zannedenler

İnsanları güldürmek, yüzlerinde bir tebessüme neden olmak elbette çok güzel bir duygudur. Ancak her şeyde olduğu gibi bu durumda da kişinin sınırlarını bilmesi gerekiyor. Çevrenizdeki insanları gülümsetip mutlu etmek istiyorsanız bunu uygun zamanda ve uygun koşulda yapmanız hem sizin için hem de karşı taraf için en doğrusu olacaktır.
Yalnız, arkadaş ortamında bulunan ve kendini komik zanneden bu kişilerin niyeti ortamda bir kahkaha ortamı yaratmak değildir. Bu ortamın oluşması aslında sadece kendini komik zannedeler kişiler için bir araçtır. Çünkü bu kişiler dikkat çekmek adına bu tarz komiklikler yapmaya çalışırlar. Yani buradaki asıl amaçları bir ortamda neşe yaratmak yerine göz önünde olmak istemelerdir.

4. Arkadaş Ortamında Sessiz Olan Gözlemciler

Arkadaş ortamında sessiz ve sakin tavırları ile dikkat çekerler. Ancak gözlemcilerin amacı dikkat çekmek değil, ortamda hiç kimsenin dikkatini çekmek istemezler. Kalabalık arkadaş ortamının olmazsa olmazı olan bu kişiler, ortamın enerjisini düşürmediği gibi yükseltmezler. Yani arkadaş ortamının da nötr kişilerdir. Ancak bu kişiler kalabalığın içerisinde kimsenin görmediği ya da hissetmediği şeyleri hissederek tüm ortamın haritasını çıkarır ve yaklaşmak istedikleri kişilere ona göre yaklaşırlar.

5. Hisleri Kuvvetli Olanlar

Bu başlıkta aslında pek çok alt başlığı içerisinde bulundurabiliriz. Genel olarak hisleri kuvvetli insanlar birçok alanda farklı şekilde bu durumu ortaya koyabilir. Arkadaş ortamında genel olarak en içe dönük kişiler olarak bilinseler de aslında oldukça hoş sohbet ve neşeli insanlardır. Ayrıca ağızları çok iyi laf yapar.
Hisleri kuvvetli olan kişiler, bir anda ortamın odak noktası yani merkezi hâline gelebilirler. Genelde sohbetin sonuna doğru bakılan bir kahve ya da el falı ile odak noktası halind gelseler bile arkadaş ortamında sohbetin sonunda en mutlu kişi olarak ayrılırlar. Geriye kalanlar ise bakılan fallarına kendi içlerinde bir muhakeme yaparak yorum getirmeye çalışırlar.

6. Taklitçiler

Arkadaş ortamında bu kişilerde çok sevilen kişilerdir. Ancak bu kişilerde çok iyi gözlem yaptıkları için taklit yetenekleri bu denli güçlü olur. Genel olarak bakıldığında taklit yapan yani taklitçiler ortamın enerjisini yükselten ve bir anda kahkaha seslerinin havada uçuşmasına sebep olur. Taklitçi kişilerin bulunduğu arkadaş ortamı her daim neşeli ve canlı olur .

7. Fırsatçılar

Her arkadaş ortamında olup olmadığı bilinmeyen ancak kendini çok iyi sakladığını sanan kişilerdir. Bu kişiler genel olarak maddi şeylerin çıkarını düşündüğü için ortamda bulunurlar. Yani tüm arkadaşların bir arada olmasından memnuniyet duyup eğlenmek yerine kimden ne alsam, diye düşünerek tüm zamanı geçirirler. Her konuya dâhil olmaya çalışan bu kişiler genel olarak oldukça sessiz bir şekilde ilerler ve hiçbir şekilde doymazlar. Eğer arkadaş ortamınızda böyle biri varsa yiyecek ve içeceği bol hazırlamanızda fayda var

8. Organizatörler

Bu kişilerin mesleği organizasyon ile ilgili olmasa bile ruhlarında bulunan organize etme ve yönetme isteği ile ortamı yönlendirdiler. Genel olarak bir sonraki buluşmanın plan ve programını yapar ve bunu herkese bildirir. Bu kişiler oldukça iyi ortam analizi yaptığı için bir anda her şeyi en uygun şekilde oluşturabilir. Organizasyon ruhu yüksek ve yeteneği fazla olan bu kişiler aynı zamanda ortamın enerjisini yükseltirler. Yani bu organize işlerine ortamda dikte ederek değil, hoş sohbet ile canla başla yaparlar.
Zaten bu sayede bir dahaki buluşmaya davet ettiği herkes katılmak için programlarını oluştururlar. Ayrıca organizasyon yapan kişiler eğer bir ortamda hoşnut olmadığı bir kişi varsa onu bir sonraki buluşmaya davet etmez ve bunu çaktırmadan herkese belirtirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@2019 omarsells.com
%d blogcu bunu beğendi: