Covid 19 Akıllı Telefon Pazarını Vurdu

Webtekno’nun haberine göre Telefon Piyasada yerle yeksan oldu mu ?

Herkesin bildiği ve bizimde başımız da olan Covid 19 adlı virüs. Tüm dünyanın derinden etkiledi . Hem yaşam koşulları hemde bir çok sektörde kepek kapatma kararı alındı. Ve bu virüs telefon sektörinede büyük darbe vurdu .

COVİD 19 TELEFON DEVLERINI ZARARA UĞRATTI

Webtekno’nun haberine göre telefon piyasası düşüş yaşadı. Çin ‘de başlayan ve dünyaya yayılan 11 bin kişinin ölümüne neden olan bu virüs dünyada yaşam standartları etkilerken avm’ler restorantlar kafeler ve ülkemiz de Camiler kapatıldı. Ayrıca virüs salgını bir çok sektöre olumsuz yönde etkiledi .

Teknoloji ve akıllı telefon devi Apple Şubat ayında yılın ilk çeyreğinde performans beklentisin de bazı yeni ayarlamalar yaptı ve Koronavirus salgını nedeni ile hedeflerini tutturamayacagini açıkladı

Strategy Analytics şirketi akıllı telefon sektörünün ne kadar büyük bir hasar aldığı öğrenmek üzere bir araştırma yaptı . Strategy Analytics Müdürü Neil Mawston şu açıklamayı yaptı.

Neil Mawston

Dünya genelindeki akıllı telefon pazarı tarihin en büyük düşüşünü Şubat 2020 de yaşadı. Çin’de ve asyada telefona arz ve talep düştü , veri geriye kalanlarda ise yavaşladı. Bu telefon endüstrisinin unutmak isteyeceği bir olaydır . ‘

Bu raporlar gösteriyor ki akıllı telefon pazarı en büyük düşünü Covid 19 salgının da yaşadı.

Kaynak Webtekno’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir