Reklam Ajansı Nasil Açilir

Reklam Ajansı Nasil Açilir

Reklam ajansı açmak istiyorum ancak reklam ajansı nasıl açılır hiç bir fikrim yok ….Ne yapmalıyım? Reklam ajansı açmak için nerden başlamalıyım.

Bir reklam ajansı iyi mi açılır benzer biçimde sorularınız var ise doğru adrestesiniz. Çünkü bu alan da İnternete hiç yazı yok diyebiliriz. . En rahat nasıl açılırsa ben size öylecene anlatacağım.

Bu siteyi açmadan önce reklamcılık alanına çok meraklıydim . Aynı şuanda sizin olduğunuz şeklinde ben de reklam ajansı açmak istedim fakat nereden başlamış olacağımı bilemedim. Onun için reklamcılık sevdamdan vazgeçmek zorunda kaldım. Ama sizi bu yalnızlığa bırakmayacağım. Reklam ajansı nasıl açılır en baştan anlatacağım.

Reklam Ajansı Ne İş Yapar ?
Reklam ajanslari bir çok alanda hizmet vermektedir. Reklam ajansı bir markanın oluşması ve o markanın tanınmasını sağlar . Reklam ajansları belli ücret karşılığında yazılı reklamlarda , billboardlarda, radyolarda, televizyonda ,İnternet reklamlarında kullanılacak çarpıcı sözlerı ve reklam metinlerini yaratırlar. Bu ajansların bir tık küçükleri ise internet ve sosyal medya alanlarında tıklama başına hizmet veriyorlar
Kısacası bir markanın oluşmasını sağlıyor.

REKLAM AJANSI NASIL AÇILIR ?
-Ne tür Ajans Kuracağını Belirle
-Projen için Plan Yap
-Reklam Ajansını Kur
-küçük bir Ofis bul
-Şahıs Şirketi
-web sitesi
-sosyal Medya Adresleri
-Ekip oluşturmak

Ne Tür Ajans Kuracağını Belirle
Hangi alana hitap edeceğini belirle. Televizyon mu ? İnternet mi ? Bu alanı ekibinizle karar verin . Çünkü projeleri onlarla ureteceksiniz . Siz ekibinize bunu sorarsanız onların gözünde lider olarak kıymet bulabilirsiniz .

Projen İçin Plan Yap
Hangi işte olursa olsun bir işe başlarken mutlaka önüze bir kağıt alarak yapacaklarınızi belirleyin . Ve sırasıyla uygulayın emin olun daha çok başarılı olursunuz . Sakın önceden bütçenizi belirlemeyin. Kağıt üzerinde yaptığınızla hiçbir şey yapamazsınız . Size tavsiyem kesin ağzını açın derim .

Reklam Ajansını Kur
Projeni belirledikten sonrasında derhal işe koyul. Başla çalışmaya caymak yok sonuna kadar devam .

Ufak Bir Ofis Bul
Ofis mevzusunda size tavsiyem ortak ofis alanlarını kullanın . Mobilya eşya derdi kalmasın. Bir tek bilgisayarınızla başlayın.

Şahıs Şirketi
Hangi işi yaparsanız yapın şirket kurmanız şart. Şirket kurmak öyle göründüğü şeklinde zor değil. Bir mali müşavire giderek ondan yardım isteyin. Bir kerelik açacağın şirkete nazaran belli ücret ödersin. Sonra her ay vergi ve muhasebe ücreti ödersin.

Internet sayfası oluşturmak
web sitesi bir reklam ajansının bana bakılırsa bel kemiğidir .Müşterilerinizin size ordan daha basit ulaşır. Internet sayfası açmak için bir yazılım şirketine giderek zevkinize bakılırsa internet sayfası yaptırabilirsiniz .

Sosyal Medya Adresleri
Artik toplumsal medya devrinde yaşıyoruz. Reklam Ajansınızi açtıktan hemen sonrasında sosyal medya adreslerinizi açınız. Sosyal medya bir ürünü yayınlandıktan sonrasında milyonlarca insanoğlunun görmesine aracılık ediyor .

Ekip Kurma
Yok arkadaş ben kendi başıma yeterim şeklinde düşünceleriniz var ise hayatınızın hatası yaparsınız . Reklam ajansı açtıktan sonra derhal ekip kurmalısin. Çünkü bütün işleri kendin yapamazsın. Reklam ajansı için grafik tasarımcı, metin yazarı, muhasebe, avukat almalısın.
Hemen karamsarlığa kapılma en önce grafik ve metin yazarı ile başlayabilirsin .

Reklam ajansının resmi ve kurulum işleri bu şekilde. Bundan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan şey ticari aklınızı kullanmanız.

Aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz .

Avatar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: