Ölümün 11.Yıl Dönümü Muhin Yazıcıoglu Kimdir?

Ölümün 11.Yıl Dönümü Muhin Yazıcıoglu Kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir ? Muhsin Yazıcıoglu hayatı? Muhsin Yazıcıoglunun 11. Yıl dönümünde saygı ve sevgilerimle rahmetle anıyor Rabbim mekanını cennet eylesin.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde 31 Aralık 1954 senesinde dünyaya geldi . İlk ve orta öğrenimini şarkışlada bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi de veterinerlik fakültesinden mezun oldu yüksek okul tanıştığı Sayın Gulefer Yazıcıoglu ile evlendi . Muhsin Yazıcıoğlu 2 çocuk babasıdır.

GENÇLİĞİ VE SİYASİ HAYATI

Daha genç yaşlar da Şarkışla ilçesinde daha henüz 14 15 yaşındayken ülkücü hareketine katılan Muhsin başkan bir konuşmasında Ülkücülük benim kara sevdam diyordu. 1972 senesinde Ankara’ya geldikten sonra Ülkü ocakları Genel Merdefai’nde çalışmaya başladı. Muhsin Yazıcıoğlu sırasıyla önce Ülkü ocakları genel Başkan yardımcılığı ve Ülkü ocakları genel başkanlığı yaptı. Ülkücü Gençlik Derneğinin hem kurucusu aynı zamanda başkanlığını yapmıştır. 1980 senesine kadar MHP ‘DE genel başkan müşavirliği yapmıştır. 12 Eylül 1980 MHP ve ülkücüler davasından yargılandı. Ankara Mamak cezaevinde 5 sene hücrede 2 yıl da koğuşta kaldı. Ayrıca cezaevinde kaldığı süre boyunca çeşitli işkenceler gördü. 7 yıl sonra beraat etti. Cezaevinden çıktıktan sonra cezaevindeki ülkücülere ve onların ailelerine sosyal güvenlik ve eğitim vakfına başkanlık yaptı. 1987 senesinde Milliyetçi Çalışma Partisine girdi ve genel sekreterlik görevi yaptı. 1992 senesinde yapılan ittifak neticesinde Sivas Milletvekili oldu .

Çalıştığı partin de bir Grup arkadaşı ile fikri ayrılığına düşen Yazıcıoğlu Mçp ayrıldı. Ayrılıktan sonra 1993 senesinde bir grup arkadaşı ile Büyük Birlik Partisini Kurdu ve genel Başkan tercih edildi.

24 Aralık 1995 senesinde yapılan genel seçimde ANAP -BBP ittifakı neticesinde 20 dönem Milletvekili olarak meclise girdi . Anaptan istifa eden Yazıcıoğlu 2 defa genel başkan tercih edildi. 8 Ekim 2000 tarihinde 4. 20 Temmuz 2003 te 5. 30 Nisan 2006 ‘da 6. Olağan ve 2 olağanüstü büyük kuraltaylarda genel başkan tercih edildi.

22 Temmuz 2007 genel seçimlerde bağımsız olarak Sivas Milletvekili olarak tercih edildi. Seçimine önce istifa ettiği genel başkanlığa tekrardan tercih edildi.

Muhsin Yazıcıoğlu Ölümü

2009 Yerel Seçimlerine iddialı bir şekilde girme Yazıcıoğlu miting için ilk defa helikopter kiraladı . Bütün imkansızlıklara rağmen kendi nafakalarindan keserek kiralamislardi. Cağlayancerit mitingden sonra Yozgat’a gitmek üzere bindiği helikopter Keş dağında Düştü.

Uzun süren aramalar neticesinde 5 arkadaşı ile beraber Keş Dağı Kurudere kanliçukur mevkin de cansız bedenlerine ulaşıldı.

31 Mart 2009 Vasiyeti üstüne Ankara ‘da Taceddin Dergahina defnedildi .

MUHSİN BAŞKANA SAYGI VE SEVGİYLE ANIYORUM

Avatar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: