Saç Uzatmak İçin Evde Yapılacak Doğal Yöntemler

Saç Uzatmak İçin Evde Yapılacak Doğal Yöntemler

Bir çok kadın, saçını belli bir dönemde kestirir . Ama kısa bir süre sonra pişman olur ve eski halini almasını ister . Ama ne mümkündür ki uzun bir süre saç uzamaz. Bu her 10 kadın dan birinde görünür. Saç Uzatmak İçin siz sevgili okuruma ,rehber olacağını umut ediyorum. Uzatmadan konumuza dönelim.

Hızlı saç uzatma yönetimler ? Doğal saç Uzatma yöntemleri

Her saç telinin bir yaşam döngüsü vardır. Her saç telinin 3 ile 4 yıl ömrü bulunmaktadır. Bir çoğumuz ise saç dökülmesin den şikayetçiyiz. Her saç telinin geçiş ve dinlenme dönemi vardır.

Saçlarınız eğer %80 -%90 sağlıklı ise uzama süreci hızlı olur . Ama ne yazık ki saçlarınız sağlıksız olduğu için uzun süre uzamaz .

Bunun için önce saç köklerini beslemeniz gerekmektedir . Önceliğiniz saçlarınız sağlığı unutmayın.

Saçlar bazıları için vazgeçilmezidir . Bazıları ise pek önem vermezler. Bazı kadınlar uzun saç severken bazıları ise kısa seviyorlar . Tabiki herkes kendine yakışanı yapmaktadır.

PEKİ SAÇLAR NEDEN UZAMAZ

Pek çok nedeni bulunmaktadır. İlk baştada dediğim gibi sağlıksız saçlar uzamaz . Bazı kadınlar uzun saç sevdikleri için daha çok önem verirken bazı sağlık sorunları yüzünden aynı boyda kalmasına neden oluyor .

 • İlerleyen Yaş
 • Güçsüz saç telleri
 • Stres
 • Uyku düzeni
 • Kırık saçlar
 • Beslenme düzeni
 • Yanlış saç bakımı

Sağlıklı ve Yetişkin bir bireyin yılda saç uzaması 15 Cm bulurken yukarıda bahsettiğim nedenlerden ötürü saçlar uzamamaktadir. İlk önce saçlarını güçleştirmeniz gerekmektedir.

Düzenli beslenme düzenli uyku saç sağlığı için önemlidir. Her şeyde olduğu gibi streste saçlar için büyük tehlikedir . Saçlarınızı yıkadıktan sonra mümkün olduğu kadar havlu yardımı ile kurutmaya çalışın. Taramak bile saçlara zarar vermektedir. Yorgun olduğunuz günlerde dinlemeniz saçlarınıza iyi gelecektir .

SAÇLARIN UZAMASINA YARDIMCI OLAN DOĞAL ÜRÜNLER

Saçınız çabuk uzamasına yardımcı olan doğal ürünlerde bulunmaktadır.

Bu doğal ürünleri kullandıktan sonra saçlarınız daha çabuk uzayacaktir .

Evde uygulanabileceginiz Doğal Yöntemler

 • Palmiye yağı
 • Yumurta akı
 • Soğan Kürü
 • Elma Sirkesi
 • Aloe vera maskesi
 • Patatesli yumurtalı ve bal’li maske

Palmiye Yağı

Saç uzatmak için E vitaminine ihtiyacınız vardır. E vitamini ise Palmiye yağında vardır. Palmiye yağını haftada iki kere saç derinize temas ettirmeden uygulayınız. Dikkat deriye değmesin. Bu işlem den 10 dakika sonra şampuan yardımı ile yıkayınız. Saçınız hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Yumurta Akı

Yumurta akını saçlarınıza güzelce yedirerek uygulayın. Sonra saçınızı streç film ile sariniz . Bir kaç saat bekleyin, sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz . Bu yöntem saçınızı güçleştirmesini sağlarken hızlı uzamasını sağlar .

Soğan Kürü

Soğanı pek fazla kimse sevmez . Ama inanın soğanı faydası çok fazladır. Onun için soğan candır 🙂 . 1 adet soğanı haşlayın ve suyunu sıkın. Çıkan suyu saçınıza iyice sürün. Sürdükten sonra 10-15 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz . Bu yönetimi evde duracaginiz zaman yapmanızı tavsiye ederim . Kokacagi için.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi de faydalıdır . Ama en önemli organik el yapımı olmasıdır. Markette bulunan sirkeler zarar verebilir. Organik elma sirkesini durulama suyunuza 2-3 damla ekleyerek işlemi gerçekleştire bilirsiniz . Saçlarınız köklerini güçlendirir ve uzamasını sağlar.

Aloe Vera Maskesi

Aloe vera birçok konuda faydalı olduğu için evlerde beslenmektedir. Aloe vera yüzün ve saçınızı ve bir çok bölgenizde uygulayabilirsiniz . Yarım tatlı kaşığı bal , 1 fincan aloe vera 1 çorba kaşığı limon suyun karıştırın ve saçlarınıza iyice yedirin . Sonra yarım saat bekleyin ve durulayın. Bu maskeyi düzenli bir şekilde uygularsanız saçlarınız hem uzun hem parlak hem de canlı bir şekilde görünecektir.

Patates Yumurta ve Bal Karşımı

Haşlanmış patates suyu yumurta ve balı karıştırın. Sonra saçlarınıza uygulayın. Ve durulayın. Saçlarınız uzamasına yardımcı olur.

Bu yazımında sonuna geldik . Umarım Faydalı olmuştur.

Yorumlarınızı bekliyorum

İnstagram Hesabım : omerzengin422

Avatar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: