Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri ​

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri ​

Sivilceler çoğu kişinin korkulu rüyası! Akılları kurcalayan “Sivilceler nasıl geçer, sivilcelerden nasıl kurtulurum?” sorularının cevaplarını vermeye geldik!

Sivilceler Neden Oluşur?
Sivilce özellikle yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri. Cildin üretmiş olduğu fazla sebumun yani yağın gözenekleri tıkaması sonucu oluşan sivilceler için çeşitli çözümler vardır. Bunun beraberinde; çevre ve hava kirliliği, makyajı temizlemeden uyumak, yüze dokunmak, stres ve hormonal faktörler de sivilce sebepleri arasında gösterilebilir.

Yoğun bir sivilce sorununa sahipseniz ilk olarak bir dermatoloğa danışmanızı öneriyoruz. Ancak dönemsel sivilce sorunlarına, veya tek tük sivilce sorunlarıyla uğraşıyorsanız sizler için birkaç önerimiz var. Öncelikle cilt tipinize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz hafif ve su bazlı ürünler kullanmanızı öneriyoruz. Cildinizi kurutacak sabun gibi ürünlerden kaçınmalı, düzenli bakım yapmalısınız.

Tüm bunların beraberinde sivilcelerden kurtulmak ve oluşumunu engelleme için çok fazla yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, cildi düzenli şekilde temizlemeli, makyajla uyumamalı ve güneşte çok fazla kalmamalısınız. Peeling kullanmaktan kaçınarak da sivilcelerin yayılımını engelleyebileceğinizi unutmayın.

Avatar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: