Whatsapp’ın Az Bilinen Özellikleri

Whatsapp’ın Az Bilinen Özellikleri

Whatsapp’ın Az Bilinen Özellikleri

Whatsapp şuanda dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanına sahip. Sayısal verilere bakılırsa hepimiz Whatsapp kullanıyoruz peki kaçımız bu uygulamanın özelliklerine hakimiz?
İşte Facebook bünyesinde ki mesajlaşma devi Whatsapp’ın az bilinen 3 özelliği!
Emojileri Kolay Bulma
Whatsapp’ta pekçok emoji bulunuyor. Şüphesiz ki genellikle aradıklarımızı bulmakta zorlanıyoruz, ancak bunun da bir çözümü var. İlk adım klavyenizin otomatik düzeltme ayarını açmak. Bu ayarı açtıktan sonra emojinin ismini yazarak Whatsapp üstünden istediğiniz emojiye ulaşabilirsiniz. Sayfayı kaydırıp emoji aramaya son diyebiliriz.
İnternetiniz Kolay Kolay Bitmesin

Mobil uygulamalar internet paketimizin düşmanı! Özellikle mobil veriyi çok kullananlar, Whatsapp da buna dahil. Bunu önleminin çok kolay bir yolu var. Whatsapp’ın içerisinde bulunan ayarlar sekmesinden veri kullanımına tıklayarak, ”Medyanın otomatik olarak indirilmesi” ayarlarını değiştirip internet kullanımınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Bu sayede görseller otomatik olarak indirilmeyecek ve mobil veri kullanımınız azalacak.
Sesli Mesaj Dinleme

Sesli mesajları önceden tek tek dinliyorken Whatsapp’a yeni gelen güncelleme sayesinde artık tek dokunuşla hepsini kesintisiz olarak dinleyebileceğiz. Hatırlatmak da yarar var; bu özellik peş peşe gelen sesli mesajlar için geçerli olacak. Bu sayede sohbet de bölünmemiş olacak!

Avatar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: