Yeni Sistemde Bedelli Askerlik Kaç TL Olacak? – OMARSELLS

Yeni Sistemde Bedelli Askerlik Kaç TL Olacak?

Yeni Askerlik Sisteminde Bedelli Nasıl Olacak!

Bayramdan önce yürürlüğe girmesi beklenen Yeni Dönem Askerlik için geri sayım başladı diyebiliriz. Her 20 yaşına giren gencimiz askerlik görevini yapması gerekiyor. Kimisi Eğitimden dolayı askerliği belli bir süre Tecil Ettiriyor.

Kısa bir süre sonra Sayın Cumhurbaşkanına sunulması beklenen yeni tip askerlik paketi Milli Savunma Bakanlığı tarafından itinayla hazırlandı diyebiliriz .

Yeni askerlik Sistemi ile hem personel temini yaparken aynı zamanda gençlerimiz için bir fırsata dönüşüyor . Artık herkes 6 ay askerlik yaparken, bunun 1 ayı temel Eğitim olarak mecburi hale getirilecek. Hem gençlerin meslekleri icra edebilmesinin önü açılırken. Meslek Yüksekokulu mezunlarına da pek çok olanak sağlanıyor. Mesleki yüksek okulu mezunları kısa dönemde yararlanamazken . Bu yeni sistemle birlikten Yedek Astsubay olma yolu açılıyor. Lisans mezunları ise asteğmen olarak askerliğini yapabilecek .

Yeni sistemden Bedelli askerlik devamlı hale getiriliyor . İsteyen her genç bedelli olarak askerlik görevini yerine getirebilecek . Bedelli askerlik için gerekli hiç bir şart bulunmuyor . 1 ay temel askerlik eğitimin den sonra belirlenen ücreti ödeyerek terhis olabiliyor .

Milli savunma Bakanı yapmış olduğu bir açıklama da daha henüz nihai karara varamadık ama ne istersek o olacaktır . Tahminler arasında 30.000 bin arasında duruluyor. Her sene 140 bin kişi bedelli olarak askerlik yapabilecek şayet müracaat çok fazla olursa kura çekimi ile belirlenecek.

En çok sorulan sorulardan biri ise Silah altında olan askerlerimize vuracak mi ?

Hulusi akar onlarında yararlanması gerekir dedi.

Lutfen Yorum yapmayı unutmayın

Yorumlarınızı beklemekteyim 😄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@2019 omarsells.com
%d blogcu bunu beğendi: