Cafe

14 Şubat Sevgililer günün de ne alabilirim?

Aşk olurlari olmaz,Olmazları olur yapar . Ne zaman aşık olduğunu anlamazsin onun için ne büyük konuş ne de aşksız kal . Aşk , sevinç mutluluk huzur üzüntü acı gibi kelimelerle anılır ama benim için Mutluluk + Sevgi + huzur = Aşk bu denklem benim hayat felsefem.

Hayır bildiğin Şer,Şer bildiğin hayırdır. Bu yazıyı okuduğun zaman beni anlayacaksın. İnan.

Bugün ki gençlik Geçici aşkın peşin de aşık olduğunu sanıyor ama yanılıyor gerçek aşk onu karşılıksız beklemek karşılıksız sevmektir . Şimdi bana gülüyorsun ama doğru bu 14 Şubatta dünyanın parasını verip hediye alıyorsun ama işe yaramaz iki gun sonra belki çekip gidecek. Belkide sen gideceksin .

Şunu sakın unutma hediye almadan önce onu iyi tanı gerekirse sev aşık ol . Pahalı hediye almak ya da istemek yarın Birgün paran olmadığı zaman seni terkedecegi manasına gelir . Ama seni seviyor sana değer veriyorsa sen ona yalnızca o gün bir şiir okusan onun gözünde öyle bir yere gelirsin ki haberin olmaz . Pahalı bir hediyen daha değerlidir.

Size tavsiyem sevdiğinizi iyi tanıyın ufak bir şey bile mutlu edebilir. Örnek vermek gerekirse bir tek kuru gül . O gülü verirken güzel bir söz söyle ki onun kalbinde vazgeçilmez ol. Ki en kötü gününde bile yanında olur .

Herkes aşkı bel altı sanıyor ya da yalnızca seni o manada görüyor. Aşık olduğun kişi hem dostun hem en iyi arkadaşın en iyi sırdaşın en iyi kankan hanımın eşin hatunun kocan gerektiğinde onun acısı senin acın senin acin onun acısını böyle birini bulduğun zaman hiç beklemeden evlen mutlu ol mutlu olmak herkezin hakkı. Kadın cinayetlerinin çok olduğu bir dönemde yaşıyoruz bu sevgi değil biliyormusunuz . Bu yalnızca aşık olduğunu sanıyor yazık yazık. Rabbim onları bize eş olarak göndermiş . RABBİM DİYOR KI KİMİ BEN DEN ÇOK SEVERSEN ONU SENDEN ALIRIM .

İLİŞKİ DE YAPILMASI GEREKEN !

Güven
Saygı
Sevgi
Dürüstlük
Değer vermek

Daha sayamadığım pek çok şey. İlk sevgililer gününü kutlayacak arkadaşlara sesleniyorum. Sık sık görüşmek her zaman aynı şeyleri yapmak sizi bir biriniz den soğutur. Günde mesela 1 saat mesajlaşin ya da 10 dk telefonda görüşün . Bir biriniz özleyin 1 ayda buluşun ki yapacak çok şeyiniz olsun. Gün boyu mesajlaşmak konuşmak ya da hafta da bir buluşmak ilişkiye zarar verir. Sevdiğiniz kişiye güven verin sosyal medya adreslerinin şifrelerini verin ki ona bu güveni verin . Birbirinize karşı daima dürüst olun saygılı olun ki aranız da bir kuvvetli bir bağ oluşsun zaten nasibin değil ise gider . Mesela kavga ediyorsunuz bir taraf sessiz kalsın her kız duygusaldır. Eğer kırarsan kaybedersin bir de yengeç burcu ise hiç sesini yüksetme çok kırılır.

Her neyse çok uzattım siz yukarıdaki saydiklarimizi yaparsanız kazanırsın .

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: