Beyazıt Öztürk Kimdir ?

BEYAZIT  ÖZTÜRK KİMDİR? Beyazıt ÖZTÜRK kimdir ?  Beyazıt  ÖZTÜRK kiminle evli ? Nerde doğmuş ?kariyeri ?Beyaz şov 'sunucusu Beyazıt ÖZTÜRK Kimdir  ? O ses türkiye 2018 jürisi kimdir ?
Beyazıt ÖZTÜRK   1969 yılında da  Bolu' da  memmur Anne babanın 2. Çocuğu olarak dünyaya gelen Beyazıt ÖZTÜRK  Babasın Polis olmasın da ötürü  Anadolun çeşitli okulların da  eğitimi tamamladı.


Üniversite sınavları o zamanlar  2 aşamalı   olarak yapıldığını için Beyaz 1 aşamayı geçti ama 2 aşamayı geçemedi.  Resim yeteneğini  öne çıkararak  Eskişehir Anadolu  Üniversitesi  Güzel sanatlar fakültesi  seramik ve heykel   bölümü kazandı.


Gençlik yılların da bağlandığı radyo sunuculuğunu  uzun yıllar amatör olarak  yaptı.  Arkadaşımın kurduğu Genç Radyo da  hep yüzünü görmeden bizi güldürmeyi başaran Beyazıt ÖZTÜRK  'r' harfini söyleyemediği için sunuculuğa kabul edilmedi . Arkadaş ile çıkardığı  Gına  dergisin de yaptığı  karikatür  ile  beyaz İsmi ortaya çıktı. Eskişehir de bulunduğu sırada 1  karikatür  2 seramik  2 heykel sergisi açtı.Profesyonel hayatı ise  Ömer Karaca'nın  kurduğu klas radyosunda teklif alarak yayıncılık hayatına istanbul 'da başladı.  Parladığı dönem ise   yine Ömer Karaca'nın   Number One tv  90 ortasında  orda yaptığı programla parladı herkes artık beyazı biliyor.


1996 yılında bir Kanal d Beyaz Show ile dünyaca ünlü yıldızları ağırlayan Beyazıt ÖZTÜRK  milyonların gönlüne taht kurmuş durumda .


Beyazıt ÖZTÜRK  hiç evlenmemiştir.2018 yılında Kanal da yaptığı beyaz şov da  sezon finali yaparak    kanal D ayrılmıştır.


2010 yılından beri yayınlanan  Acun ılıcalı'nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı O Ses Türkiye 'de 8. Sezonun da  jüri üyeleri arasındadır.

Acun ılıcalı iyi bir arkadaş olan Beyazıt ÖZTÜRK   uzun yıllar sonra birlikte bir proje de beraberdirler

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.