Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?  Sıfır Telefon alırken Nelere Dikkat etmeli?  İkinci El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Sevgili Okurum Bugün Konumuz Telefon Alırken dikkat etmemiz gereken hususlar!  Merak ettiğinizi  duyar gibiyim . Merak Etmeyin Hemen anlatıyorum. Milyonlarca insan  akıllı telefon alıyor bazıları aldığı telefon dan memnunken  bazıları ise keşke atmasaydım diyor .


İŞTE TAM BURADA BEN DEVRİYE GİRİYORUM .

2018 Akıllı telefonlar için çok önemli anlar yaşadı  5 kameralı telefon  Katlanan bilir telefon gibi önemli anlar yaşadık. 

Sıfır Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat etmeli! 

Biliyorum herkesin aklında bir marka var  Apple Samsung LG  Xioami  Huawei   VE daha nice markalar  şuandan  en önde giden marka Huawei. 


Bir telefon alırken markaya dikkat etmeyin çünkü sizin için gereken önemli Hususlar Listeleyin sizin için hazırladığım soruları sorun?


Telefonu ne İçin kullanacağınıza Karar verin? 

Acaba Hangi İşlemci seçelim ? 

Kamerası nasıl olsun 

Çok kullanıyorsunuz Bataryasina  bir şarjı kaç saate bitiyor? 


Ve En önemlisi Bütçenizi belirleyinArkadaşlar bir çok kişi şu hatayı yapıyor Pahalı telefonlar Daha iyi diye bu düşünce çok yanlış telefon alırken 2000 TL alınan telefon 7000 liraya alan telefon evet arasında bazı farkları var ama siz yukarıdaki yazdığım sorulara cevap verin sonra Bütçenizi belirleyin. 


Bir örnek verelim 


Ben yaklaşık 2 yıl önce bir telefon aldım telefonun markası Samsung J2 2015 model bir cihaz siz diyeceksiniz ki neden bu kadar geri kaldın.  Şuanda telefon gerçekten çok yavaşladı ama beni en çekici özelliği kamerası ve klavyesi  .  Kamerası O kada iyi ki çok net fotoğraflar çekiyorum . Ben bu telefon 700 TL sıfır aldım.  Benim işimi görüyor ama şuanda daha iyi bir telefona ihtiyacım var  . İnanın  ben bu yazıyı bu telefonla yazıyorum inanın söylediklerim gerçek  ben bu siteyi görselleri temayı bu telefonla kurdum . 

Yani anlatacağım şu alacağınız telefonun ne markası ne de fiyatı önemli önemli olan tek şey telefon sizin işinize yarıyor mu ?

Ben oyun oynamak için alıyorum diyen bir adam telefonun işletim sistemi ve performansına bakar. 

Benim gibi  işi için arayan insan ise kamerasına performansına hafızasına ve en önemlisi  klavyesi ben İphonenin klavyesini sevmiyorum   bu benim düşüncem siz ne düşünürsünüz bunu bilememTelefon Alırken En önemli Noktalar Neler ?


1. İŞLETİM SİSTEMİ 
2. PERFORMANS 
3. BATARYA 
4. EKRAN VEYA KLAVYE 
5. KAMERA 
6. BÜTÇE VE MARKA .


YUKARIDA SIRASI OLAN ÖNEMLİ NOKTALARI SİZ TELEFONU NE İÇİN ALIYORSANIZ BUNLARI KAFANIZ DA BELİRLEYİN DERİM 

Sıfır Telefon Alırken  Bütçe  Önemli mi ?


Arkadaşlar en önemli konu telefonu ne için aldığınız şuanda Ülkemizde en pahalı telefon Apple 'da  ama şunu söyleyeyim gerçekten her konuş da mükemmel  telefonlar yukarıda bahsettiğim 6 nokta hepsi var ama diyeceksiniz ki bunu alacak gücünüz yok  o zaman ise cihazın performansına bakacaksınız veya Çok temiz 2. El cihazlar da var ama benim bildiğim bir şey var markaya pek bakmayacaksın çünkü parayı ona veriyorsun yukarıda belirtilen 6 nokta hepsi  Huawei  Mate 20 mevcut fiyatı ise  çok pahalı değil. 

Siz siz olun fiyat bakarak telefon almayın! 

Telefon Alırken Ben Neye Dikkat ederim? 


Ben şahsi fikrim  telefonun performans ve kamerasına dikkat ederim .Evet sıfır Cihaz alırken dikkat edilmesi gerekenler bunlar peki 2. El durumu ne  kısacası onuda açıklayalım?

2. El Telefon Alırken Nelere Dikkat etmeli? Bunu pek fazla uzatmayayım -  Telefonunu mümkün olduğunca Kutu ve faturalı alım

- Telefonunu çalıntı olup olmadığını kontrol edin 

- ve en önemlisi performans Bunlara yani sıra telefonu alırken anlayan biri olursa daha iyi olur. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlara yazabilirsiniz 


Sağlıcakla kalın. ..

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.