14 Şubat Sevgililer günün de ne alabilirim?

14 Şubat Sevgililer günü yaklaşıyor.  Sizi duyar gibiyim ! Ne hediye alabilirim ? ACABA aldığım hediyeyi beğenecek mi ? 14 Şubatta ne Almalıyım? 

Aşk olurlari olmaz,Olmazları olur yapar . Ne zaman aşık olduğunu anlamazsin onun için  ne büyük konuş ne de aşksız kal . Aşk , sevinç mutluluk huzur üzüntü acı gibi kelimelerle anılır ama benim için Mutluluk + Sevgi + huzur = Aşk  bu denklem benim hayat felsefem. 

Hayır bildiğin Şer,Şer bildiğin hayırdır.  Bu yazıyı okuduğun zaman beni anlayacaksın.  İnan. 

Bugün ki gençlik  Geçici aşkın peşin de aşık olduğunu sanıyor ama yanılıyor gerçek aşk onu karşılıksız beklemek karşılıksız sevmektir .  Şimdi bana gülüyorsun   ama doğru bu 14 Şubatta dünyanın parasını verip hediye alıyorsun ama işe yaramaz  iki  gun sonra belki çekip gidecek.  Belkide sen gideceksin  . 


Şunu sakın unutma  hediye almadan önce onu iyi tanı gerekirse sev aşık ol .  Pahalı hediye almak veya istemek yarın Birgün paran olmadığı zaman seni terkedecegi anlamına gelir . Ama seni seviyor sana değer veriyorsa sen ona sadece o gün bir şiir okusan onun gözünde öyle bir yere gelirsin ki  haberin olmaz  . Pahalı bir hediyen daha değerlidir.
Size tavsiyem sevdiğinizi iyi tanıyın ufak bir şey bile mutlu edebilir. Örnek vermek gerekirse bir tek kuru gül . O gülü verirken güzel bir söz söyle ki onun kalbinde vazgeçilmez ol. Ki en kötü gününde bile yanında olur .Herkes aşkı  bel altı sanıyor veya sadece seni  o  anlamda görüyor. Aşık olduğun kişi hem dostun hem en iyi arkadaşın en iyi sırdaşın en iyi kankan hanımın eşin hatunun kocan  gerektiğinde onun acısı senin acın senin acin onun acısını böyle birini bulduğun zaman hiç beklemeden evlen mutlu ol mutlu olmak herkesin hakkı.  Kadın  cinayetlerinin  çok olduğu bir dönemde yaşıyoruz bu sevgi değil biliyormusunuz . Bu sadece  aşık olduğunu sanıyor yazık yazık. Rabbim onları bize eş olarak göndermiş  .  RABBİM DİYOR KI KİMİ BEN DEN ÇOK SEVERSEN ONU SENDEN ALIRIM .
İLİŞKİ DE YAPILMASI GEREKEN !

Güven
Saygı
Sevgi
Dürüstlük
Değer vermek

Daha sayamadığım bir çok  şey.  İlk sevgililer gününü kutlayacak arkadaşlara sesleniyorum.  Sık sık görüşmek her  zaman  aynı şeyleri yapmak sizi bir biriniz den soğutur.  Günde mesela 1 saat mesajlaşin veya 10 dk telefonda görüşün  . Bir biriniz özleyin 1 ayda buluşun ki  yapacak çok şeyiniz olsun.  Gün boyu mesajlaşmak konuşmak veya hafta da bir buluşmak ilişkiye zarar verir. Sevdiğiniz kişiye güven verin sosyal medya  adreslerinin şifrelerini verin ki ona bu güveni verin . Birbirinize karşı her zaman dürüst olun saygılı olun ki aranız da bir  güçlü bir bağ oluşsun zaten nasibin değilse gider . Mesela kavga ediyorsunuz bir taraf sessiz kalsın her kız duygusaldır. Eğer kırarsan kaybedersin bir de yengeç burcu ise hiç sesini yüksetme çok kırılır.


Her neyse çok uzattım  siz yukarıdaki saydiklarimizi yaparsanız kazanırsın .Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.