Muhsin Yazıcıoglu Kimdir?

 
    Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir ? Muhsin Yazıcıoglu hayatı?  Muhsin Yazıcıoglunun 10. Yıl dönümünde saygı ve sevgilerimle  rahmetle anıyor Rabbim mekanını cennet eylesin. 


 


 Sivas'ın Şarkışla ilçesinde  31 Aralık 1954 yılında dünyaya geldi . İlk ve orta öğrenimini  şarkışlada bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi de veterinerlik fakültesinden mezun oldu üniversite tanıştığı Sayın Gulefer Yazıcıoglu ile evlendi . Muhsin Yazıcıoğlu 2 çocuk babasıdır. 

GENÇLİĞİ VE SİYASİ HAYATI 


Daha genç yaşlar da Şarkışla ilçesinde  daha henüz 14 15 yaşındayken ülkücü hareketine katılan Muhsin başkan bir konuşmasında  Ülkücülük benim kara sevdam diyordu. 1972 yılında Ankara'ya geldikten sonra  Ülkü ocakları Genel Merkezi'nde çalışmaya başladı.  Muhsin Yazıcıoğlu  sırasıyla önce  Ülkü ocakları genel Başkan yardımcılığı ve Ülkü ocakları genel başkanlığı yaptı. Ülkücü Gençlik Derneğinin hem kurucusu hemde başkanlığını yapmıştır.   1980 yılına kadar MHP 'DE  genel başkan müşavirliği yapmıştır.  12 Eylül 1980 MHP ve ülkücüler davasından yargılandı. Ankara Mamak cezaevinde  5 sene hücrede 2 sene de  koğuşta kaldı. Ayrıca cezaevinde kaldığı süre boyunca çeşitli  işkenceler gördü. 7 yıl sonra beraat etti. Cezaevinden çıktıktan sonra cezaevindeki ülkücülere ve onların ailelerine sosyal güvenlik ve eğitim vakfına başkanlık yaptı. 1987 yılında Milliyetçi Çalışma Partisine girdi ve genel sekreterlik görevi yaptı.  1992 yılında yapılan ittifak sonucunda  Sivas Milletvekili oldu .


Çalıştığı partin de bir Grup arkadaşı ile fikri ayrılığına düşen Yazıcıoğlu  Mçp ayrıldı.  Ayrılıktan sonra 1993 yılında bir grup arkadaşı ile Büyük Birlik Partisini Kurdu ve genel Başkan seçildi.  

24 Aralık 1995 yılında yapılan genel seçimde  ANAP -BBP ittifakı sonucunda 20 dönem Milletvekili  olarak meclise girdi . Anaptan istifa eden Yazıcıoğlu  2 kez genel başkan seçildi.  8 Ekim 2000 tarihinde  4. 20 Temmuz 2003 te 5. 30 Nisan 2006 'da  6. Olağan  ve 2 olağanüstü büyük kuraltaylarda genel başkan seçildi.  

22 Temmuz 2007 genel seçimlerde  bağımsız olarak Sivas Milletvekili olarak  seçildi.  Seçimine önce istifa ettiği genel başkanlığa tekrardan seçildi. 


Muhsin Yazıcıoğlu Ölümü 


2009 Yerel Seçimlerine iddialı bir şekilde girme Yazıcıoğlu  miting için ilk kez helikopter kiraladı . Bütün imkansızlıklara rağmen kendi nafakalarindan keserek kiralamislardi. Cağlayancerit mitingden sonra Yozgat'a gitmek üzere bindiği helikopter  Keş dağında  Düştü.  


Uzun süren aramalar sonucunda 5 arkadaşı ile birlikte Keş Dağı Kurudere  kanliçukur mevkin de cansız bedenlerine ulaşıldı.  


31 Mart 2009 Vasiyeti üzerine Ankara 'da Taceddin Dergahina defnedildi .MUHSİN BAŞKANA SAYGI VE SEVGİYLE ANIYORUM 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.