Gelmiş Geçmiş En İyi Türk Dizileri

En iyi Türk dizileri hangileri ? Hangi diziyi izlemeliyim? En çok izlenen türk diziler hangileri?  Gibi sorularınız varsa en iyi türk dizi önerileri burada .

Sizlere gelmiş geçmiş en iyi türk dizileri  sıralamasını yaptım.  En popüler  türk dizilerini beğenirim umarım iyi okumalarTürkiye'nin en çok izlenen dizileri hangileri Gelin beraber bakalım . Biz en iyi 10 diziyi sizin için listeledik . Bu liste tam olarak benim için en iyi olanlardır. Sizin için farklı olabilir ☺ Türkiye de  her gün yeni bir dizi çıkıyor.  Reytingleri iyi gelenler devam ederken bir çoğu 10 bölüm olmadan final yapıyor.  Bu diziler tutmuş ve dönemlerinin en iyi dizileri ve şuanda yayın da olanlar dahi var. . Kimi marka olmuş kimi ise sevenleri çok ama Ülkemiz de dizi sektörü çok zor  olduğu için bir çok emek veriliyor ama verilen emeği alamıyor. Ülkemizde  bunun için bir şeyler yapılması lazım.

Türkiye'nin En İyi Dizileri 1. DELİ YÜREK 
2. KURTLAR VADİSİ 
3. DİRİLİŞ ERTUĞRUL 
4. EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ
5. EZEL 
6. ASMALI KONAK 
7. ARKA SOKAKLAR 
8. POYRAZ KARAYEL 
9. ÇUKUR 
10.SAKARYA FIRAT 

Bu sıralama herkese  farklı olabilir . Bana göre en iyi diziler bunlar . Gelin Daha detaylı bir şekilde inceleyelim. 1. DELİ YÜREK 

YAPIM               : OSMAN SINAV
YAYIN TARİHİ : 28 Ekim 1998
KONUSU           : Deli Yürek  Osman Sınavın yönetmenliğini yaptığı  Türk Aksiyon dram ve politik dizidir . 4 senenin en popüler dizileri arasında onun için ilk sırayı aldı  .2. KURTLAR VADİSİ 


YAPIM               : OSMAN SINAV- PANA FİLM
YAYIN TARİHİ : 15 Ocak 2003
KONUSU           : Bir Osman sınav dizi olan Kurtlar vadisi  Ayni zamanda bir markadir .türk aksiyon, mafya derin devlet dizisi olan Kurtlar vadisi 2004 yılında yapımcılığını PANA film yüklenmiştir.  Kurtlar Vadisi Türkiyenin En iyi  Marka dizisidir . 2006 yılında Kurtlar Vadisi Pusu olarak izleyicilerin karşısına çıktı.   2014 yılından beri ekranlara ara vermiştir.

3. DİRİLİŞ ERTUĞRUL

YAPIM               : MEHMET BOZDAĞ  (TEKDEN FILM)
YAYIN TARİHİ : 10 Aralık 2014
KONUSU           : Kayı Boyu Ertuğrul önderliğinde Moğolla Bizans karşı mücadele eder tek gayesi islam devletini kurmaktır .

4. EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZYAPIM               :  RACİ ŞAŞMAZ
YAYIN TARİHİ :  8 Eylül 2015
KONUSU           : Hızır Cakirbeyli sözüne güvenilen bir silah kaçakçısidir . Onun ve arkadaşlarının mücadelesini anlatır. Raci Şaşmaz  dizisidir .

5. EZEL 


YAPIM               : AY YAPIM
YAYIN TARİHİ : 28 Eylül  2009
KONUSU           : 28 Eylül 2009'da  Show TV aksiyon dram dizidir kısa bir sürede fenomen haline gelmiştir.  20 Haziran 2011 'de final yaptı.

6. ASMALI KONAK


YAPIM               : Abdullah Oğuz
YAYIN TARİHİ : 11 Mart 2002
KONUSU           : Asmalı konak 2002 yıllarda damga vurmuş duygusal dram dizidir .

7. ARKA SOKAKLAR YAPIM               : ERLER FİLM
YAYIN TARİHİ : 17 Temmuz  2006
KONUSU           : Arka Sokaklar İstanbul Asayis Şubede görev yapan sivil bir ekip istanbul da çıkan her kanunsuzlukla savasmaktadir. Aynı zaman ekip bireylerinin aileleri de on plandadır.

8. POYRAZ KARAYEL 


YAPIM               : HAYRİ ASLAN (LİMON FILM)
YAYIN TARİHİ : 7 Ocak 2015
KONUSU           : Poyraz Karayel  polisiye dram aşk dizisidir. Kısa bir sürede fenomen bir dizi haline gelmiştir. Ethem Özışık dizidir .

9. ÇUKUR YAPIM               : Ay Yapım
YAYIN TARİHİ : 23 Ekim 2017
KONUSU           :Yamaç, bir gün mahallede çikan çatismanin ardindan ailesinin bu tehlikeli hayatindan kurtulmak ister ve babasinin karsi durmasina ragmen evi terk eder. Kendi kaderini çizmek için müzik yaptigi sirada karsisina Sena çikar.

10. SAKARYA FIRAT 


YAPIM               :   OSMAN SINAV
YAYIN TARİHİ  : 2009
KONUSU           : Sakarya Fırat bir jandarma karakolun da görev yapan bir grup askerin mücadelesini anlatır.  Osman sınav filmidir .Sevgili ziyaretçimiz  Puma markası ile olan işbirliği neticesinde size özel %45 indirimlerden yararlanabilirsiniz. İyi alışverişler Bu yazının da sonuna geldik. Merak ettiğiniz her şey için takipte kalın.

(kaynak. vıkıpedi.)


1 yorum

Adsız dedi ki...

Çok tebrik ederim çok başarılı bir yazı olmuş

Blogger tarafından desteklenmektedir.