Acun İlicali Kimdir ? WHO IS ACUN OFFICIAL?

Dünyaca Ünlü Sunucu ve Televizyoncu Acun İlicali Kimdir ? ACUN MEDYANIN  sahibi acun ilicalinin hayatı  Amerikanın en büyük TV Kanalından teklif aldı. WHO IS ACUN OFFICIAL?   Dünyaca ünlü Yarışma formatlarını Türkiye 'de dahil bir çok ülkede Reyting birinci oldu Türkiye'de Survivor ve O ses türkiye 'de yayınlandığı günden beri reytinglerde 1. Sıra da Ayrıca  acun medya dünyaya da  gerçekleştirdiği Prodüksiyonlarda  yıllık toplam 2000 saatlik Prime time yayını yapmaktadır.  Bir çok ülkede ofisleri bulunan Acun Medya  Sadece Şuanda Dominik Cumhuriyeti'nde  1400 kişilik prodüksiyon ekibi bulunmaktadır.  2 kişiyle başlayan serüveni sizlere anlatmaya çalıştım umarım beğenirsiniz

ACUN ILICALI 'NİN HAYATI Acun ilicali 1969 yılında  Edirne'de doğmuş.  Ömer Cenker İlicali diye abisi vardır . Annesi Üniversite Eğitimi almış bir müdür. Babası müteahitti. İlköğretimi Edirne İstiklal İlköğretim okulunda bitirmiş.  Lise öğrenimini ise İstanbul'da Kadıköy Maarif kolejinde başlamış ve Kadıköy  Anadolu lisesinde bitirmiş.  Üniversiteyi  ise İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliğini okumaya başlamış ama okul 7 sene sürmüş ve bırakmak zorunda kalmış. 


Acun ilicali Çok yaramaz bir çocukluk geçirdikten sonra daha henüz 19 yaşında iken  Seda İlicali ile evlenmiş.  Erken yaşlarda baba olmuştur  . ACUN İLİCALİ İÇİN ÇOK ZOR DÖNEMLER BAŞLAMIŞTI.
BANU İLİCALİ HENÜZ 10 AYLIK İKEN Bir trafik kazasında Hem Annesini Hemde Babasını kaybeden acun ilicalinin  kızı ise yaralı olarak arabadan kurtulmuş.   Asıl zorluklar şimdi başlıyor.  Annesi ve babası ölümden sonra eşi Seda İlicali ile boşandı.
Kendini  uzun yıllar toplayamazken arkadaşları ile ticarete giriş yaparak bir kot dükkanı açıyor. Kısa sürede kot dükkanı batmış . Spor ve hiz tutkunu olan Acun İlicali bir arkadaşı ile bağdat caddesinde motosikletle kaza yaptı.  Kendisi yaralı olarak kurtulurken  arkadaşı vefat etmiş.  Gelebilecek herşey  Acun ilicalinin başına gelmişti.


ACUN ILICALI BAŞARI HİKAYESİ Acun ilicali bir gün show tv önünden geçerken yanındaki arkadaşının burda bir arkadaşı var onun yanına uğruyalim diye uğramışlar . Arkadasi sayesinde Irfan Sahinle tanisan Acun ilicali Irfan sahin sayesinde İlker Yasin'le tanışıyor. Futbola olan ilgisini dikkat çekmiş olmalı ki muhabir olarak
200 dolara ise başlamış.  Acun ilicalinin önünde başarı dolu bir hikayesi var . İlk olarak Beşiktaş muhabiri olarak göreve başladı .  Kısa sürede herkes tarafından sevilen acun ilicali kısa bir süre sonra Şansal Buyuka'nin ekibine katıldı.  Kısa bir süre Şansal Buyuka'nin en gözde elamanı oldu . Televole  kendine özel yer bulan acun ilicali belli bir süre spor haberleri sundu .Acun İlicali bu hızla  Acun Firarda  adı altında bir program yaptı.  Bu sayede 105 Ülke gezdi . O dönemin  en popüler gezi programı oldu . Bu yaparken prodüksiyon işine giren acun show tv Acun firardayi  geç yayına sokuyorlar diyerek Faer Factor yapmaya başladı.  Dünyanın en psikopat yarışması olarak tanımlayan acun ilicali 15 bölümde birinci oldu.


2005 Yılında Acun Medya prodüksiyon Şirketini kurdu. Sırasıyla Fear Factor, Survivor Aslanlar- Kanaryalar,  Kızlar - erkekler,  Türkiye - Yunanistan, Var  mısin yok musun ? Devler ligi ,Yetenek Sizsiniz Türkiye,  Yok Böyle Dans  Uğur Dündarin Sunmuş olduğu  Yoksa  Rüyamı  ? , Behzat Uygur'un Sunmuş olduğu  Soyle Soyleyebilirsen ? Gibi yarışmalarin yapımcılığını yapmıştır .


36 Yaşında Vergi Rekortmeni olan Acun ilicali  için yukarıya çıkış daha yeni başlıyor.  2010 yılında  O Ses Türkiye, Survivor  Ünlüler - Gönüllüler  hem yapımcılığını hemde sunuculuğunu da halen yapmaktadır.  2013 Yılında TV 8 Kanalını satın almıştır. TV 8 KANALININ DA İÇERİK ÜRETİCİSİDIR. 


Kısa bir süre önce Dünya Üzerinden  Prodüksiyon yapan Acun ilicali Yunanistan , Meksika ,Amerika ,Kolombiya  , Romanya ,BREZİLYA  Gibi ülkeler de prodüksiyon yapıyor. Ayrıca Kendi formatı olan yepyeni bir spor - reality formatı olan 'Exathlon'u  yapıyor.  Amerikanın En iyi Kanalından Teklif aldı ve  geçen sene orada Exathlon  çekti.   Geçen çıktığı  Survivor  Extere " Dominik Cumhuriyetin de sadece  1400 kişi çalışıyor. "
Acun Medya Alanında öncü ve uluslararası  yapım ve yayın grubudur ..


Acun İlicali Bir Konuşmasın da


'Dünyanın En iyi  Medya Şirketi Olmak istiyoruz 'Acun ilicali  2003 yılında Zeynep  İlicali ile evlendi . Bu evlilikten Leyla ve Yasemin  adında iki kızı bulunmaktadır. 2016 yılında Zeynep ilicali dan boşanarak . ŞEYMA SUBAŞI İLE EVLENDİ.  2018 yılında Şeyma Subaşı ile de boşandı.   Melisa Adında Şeyma Subasindan bir kızı bulunmaktadır.  Acun ilicali 4 kız babasıdır. 
Acun İlicalinin Yapımları - ACUN FİRARDA 
- FEAR FACTOR 
- SURVİVOR  ( KANARYALAR - ASLANLAR )
- SURVİVOR  ( KIZLAR - ERKEKLER )
- SURVİVOR  ( TÜRKİYE - YUNANİSTAN )
- VAR MISIN YOK MUSUN 
- YOK BÖYLE DANS 
- YETENEK SİZSİNİZ TÜRKİYE 
- O SES TÜRKİYE 
- SURVİVOR  ( ÜNLÜLER - GÖNÜLLÜLER )
- YOKSA RÜYAMI 
- SOYLE SOYLEYEBİLİRSEN 
- Yemekteyiz 
- Master Chef 
- Ver Fırına 
- Ütopya 
- Nijna Warrior
- Rising Star 
- My Style Rocks
- Power Of Love 
- My Man Can 
- Exathlon 


Yorumlarını beğeniyorum haberi lütfen paylaşım ki Dünya Tanısin
2 yorum

Anonim dedi ki...

Çok başarılı

Anonim dedi ki...

Tebrikler

Blogger tarafından desteklenmektedir.