Magazin Haberleri Gerçek mi ? Doğruluk Payı Varmı?

MAGAZİN HABERLERİ GERÇEK Mİ?  DOĞRULUK PAYI VAR MI ?



Hergün milyonlarca kişi  magazin haberlerine  bakıyor.  Google üzerinden bir çok haber sitesi bir çok blog sitesi haberi bir çöpe döndürüyor.  Haberi kopyala yapıştır şeklinde 1000' lerce haber çıkıyor. Ve haberin doğru olup olmadığını bile kontrol  eden nadirdir . Şimdi diyeceksiniz ki sen de bir haber sitesin arkadaşlar biz haber siteleri arasında nadir sitelerdeniz biz bir nevi blog bir nevi de haber sitesiyiz . Ama diğerlerin den ayıran özelliğimiz ise hergün haber atmıyoruz biz önemli gördüğümüz doğruluğundan şüphe etmediğimiz haberleri veya yazıları önünüze takımımla çıkartıyoruz. Bizim temamiz ne bir blog teması ne de bir haber temasıdir. Temamiz da içeriği bir nevi öne çıkartıyoruz ve kolay bir şekilde  diğer haberleri görmenizi sağlıyoruz diyebilirim .


Bir çok haber sitesi haberin ne doğruluğuna ne de gerçek olduğuna bakıyorlar. Bence yanlış bir çalışma evet bir çok haber sitesi Haber Ajanslarına abone bu emeği bir çok arkadaşımız çalıyor ne için para kazanmak için  . İnanın biz  bu işten pek fazla para kazanamıyoruz bunun nedeni ise Haber sitelerinin bu haberleri yok etmesi . Evet ayda 6 rakamlı para kazanan haber siteleri var.  Ama zaten önü çeken  Türkiye'nin bilinen en iyi siteleridir.

Magazin haberleri bir çok kişinin yuvasını yıktığı gibi bir çok ünlüyü defalarca öldürüyor. Bir çok ünlü yukarıya çıkarken bir çoğunu yerin dibine görüyorlar.  Biz bunlara karşı bir olmaya geliyoruz biz en doğru en garanti haberleri sizler için çıkartıyoruz . Magazin yaparken editör veya yazarın iki defa düşünmesi gerekiyor. Evet bir haber var ama haber gerçek mi ? Demesi gerekiyor .


Yalancı haberi doğru haberlerle yani onu yaşayan birinci ağızdan duymadan lütfen haber yapmayın . Eğer yaparsanız da o habere itibar etmeden araştırmasını yapınız.


Biliyorum ki bir çok kişi yalan haberler den ötürü rahatsız lakin bunu yapan kişinin emek vererek yapması gerekiyor. Ayrıca haber deyip geçmeyin bir haber haber ortaya  çıkıp İnternete düştüğü zaman 76 milyon kışı bu haberi duyuyor . BAZI HADİ ORDAN derken Kimsi ise yerden yere vuruyor .

Ben şunu söylemek isterim ki bu ülkede  her yapılan habere hemen inanmamak lazım. Ayrıca bir çok haber sosyal medya aracılığı ile Tüm Türkiye Duyuyor.

Evet bugün genel olarak Yalan Haberler hakkında konuştuk. Böyle haberlerin devamını  isterseniz yorum yapmayı unutmayınız.


Siz Bu Konuda ne düşünüyorsunuz?

Yandan abone olmayı unutmayın


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.