NUSRET KİMDİR ? NUSRET GÖKÇE KİMDİR ? NUSR-ET KURULUŞ HİKAYESİ


NUSRET KİMDİR ? NUSRET GÖKÇE KİMDİR ?NUSR-ET SAHİBİ KİMDİR? NUSRET'İN  BAŞARI HİKAYESİ DÜNYACA ÜNLÜ RESTORAN ZENCİLERİN SAHİBİ NUSRET'İN HAYATINI VE BAŞARI DOLU  HAYATI ANLATMAYA ÇALIŞTIM  


Nusret Gökçe 1983 yılında Erzurum'da dünyaya geldi . Nusret maden işçisi bir babanın 5 çocuğundan biridir. 2 yaşındayken İstanbul Darica'ya taşınmışlar. Maddi imkansizliklardan ötürü 6 sınıfta okulu bırakan Nusret abisinin'de çalıştığı bostancı'da bir kasap'a çırak olarak girdi. İşte Nusrettin başarı hikayesi burda başlıyor çünkü günde 10 tane usta ile 18 saat ayakta  çalışan Nusret şimdileri lokantalar zincirinin hem kurucusu hem de ortağı .


Nusret Gökçe Et doğrama daki hızı ve çalışkanlığı ile patronların gözüne girmiş olmalı ki 2007 yılında istinye parkta açılan Kasap-restoran konsepti geçmiş ve bu konsept Nusret'in ilgisini çekmiş olmalı ki kendine bu soruyu sormuş Bu iş dünya'da nasıl acaba? Ve bu işte en iyi olan ülkeler Amerika Japonya ,Arjantin  gitmeliyim diyerek yola çıkıyor.  İyiki de gitmiş çünkü Nusret baştan aşağı  başarılı olmasını sağladı.

Nusret  bir Fransız müşterisinin yardımı ile  cebindeki para ve kredi kartından çektiği 7000 TL ile Arjantin'e gitmiş. Arjantin'de kasap ve restoranları gezen Nusret bu konu da epey bilgi edinmiş olmalı ki Türkiye döndükten sonra  Kafes Lokum ve cevizi  ortaya çıkarmış olmalı ki onu restoran zinciri sahibi yapmış. Bu iş Amerika'da nasıl acaba diye merak etmiş ve Amerika'ya gitmeye karar vermiş. Ama Vize alması o kadar kolay olmamış ama vazgeçmemis ve Amerika'ya gitmiş orada çeşitli kasaplar da çeşitli restoranlar da ücret almadan çalışmış.  Bu sever Türkiye döndüğün de Patronları Kasapsin kasap kal demişler ama. Nusret dinlememiş ve en sonunda işten kovulmuş.  Zaten Nusret kendi iş yerini  açmaya karar vermiş bile tabi bu arada Nusret bir çok işim ortaklık teklif etmiş.  Ama o arabayla evine kadar bırakan Mithat Erdemle ortak olmaya karar vermiş.
Mithat Erdem restoran ismi ne olcak dediğinde  Nusret bir kağıda  ' Nusr-et' yazmış ve isim o olmuş.  4 ayda ortağina borcu ödeyen Nusret  2012 yılında Doğuş Grubu ile ortak olmuş.  Nusret başarmış çalışkanlığı ve azmi ile Şimdileri  Türkiye, Doha Newyork ,Abu dabi , Miami,  Dubai restoranları bulunurken 400 yakın çalışanı var.Nusret Gökçe ete aşık bir adam bunu sosyal medya adreslerinden sık sık attığı videolarla gösteriyor.  Böyle başarı hikayeleri istiyorsanız yorum yapmayı unutmayın

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.