Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı!Lenovo'nun Orlando'da gerçekleşen  etkinliğin de Lenovo'dan beklenen hareket sonun da geldi. Samsung ve Huawei'nin katlanabilir telefonu yapmasından ötürü gözler katlanabilir bilgisayara çevrildi . Yapılan etkinlikte sürprizler üst üste geldi . Dünyanın İlk Katlanabilir Diz üstü bilgisayarı duyuruldu.  


LENOVO KATLANABİLİR DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI ÖZELLİKLERİ 


Yeni çıkan katlanabilir bilgisayar Lenovo X1 ailesine dahil olacak . Katlanabilir diz üstü bilgisayar katlandiğin da çok az bir yer kaplıyor  . Yeni çıkan diz üstü bilgisayar ağırlığı 900 gram . Daha henüz prototip aşamasında olan ürün hakkında pek fazla bir bilgi yok 2020 yılında çıkacağı  tahminler arasında 


Lenovo Katlanabilir bilgisayar Windows İşletim Sistemi ile gelecek. Etkinlikte AMD ile yakınlaşmasindan da bahseden Lenovo  , katılabilir bilgisayar için de inteli kullanacaktır. 


Katılabilir  telefonlarda oluşan teknik  sorunlara da çözüm üreten Lenovo bu cihaz  da ekran için LG ile işbirliği yapıyor. 


Katlanabilir Bilgisayar açıldığı zaman tamamen ekran oluyor . Ekranı ise 13.3 inçlik OLED ekran ile çıkacak.  Çözünürlüğü ise 2k dır.  Ekran oranı 4:3 olarak belirlendi. Pil durumu ise oldukça iyi . Lenovo Yöneticileri Tam bir şarjla  tüm gün gidebileceğini ayran  standart bütün işlerimizi yapabileceği belirtti  . Katlanabilir bilgisayar USB Type-C  üzerinden şarj edebileceksiniz . Beni en çok heyecanlandıran özelliği ise katlandiğin da çok yer kaplamamasi. 


Şimdi gözler diğer Bilgisayar üreticilerine çevrildi . İlerleyen günlerde onlarında bir duyuru yapması bekleniyor .

Bize ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.Bize destek olmak için yorum yapabilirsiniz .

1 yorum

Anonim dedi ki...

Çok güzel hayırlısı işte

Blogger tarafından desteklenmektedir.