Ramazan Bayramı Ne Zaman? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Ramazan Bayramı Ne Zaman? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?Ramazan ayının sonlarına yaklaşmamızla birlikte herkesin aklında tek bir soru var : “Ramazan bayramı kaç gün ve ramazan bayramı tatili ne zaman başlıyor?”
Bu yıl 29 gün sürecek ramazan bayramının ardından tüm vatandaşların tek merak konusu tatilin ne zaman olduğu ve ne kadar süreceği. Tüm detaylar Cumhurbaşkanlığının yaptığı açıklama ile netliğe kavuştu. İşte tüm detaylar…
Ramazan bayramının birinci günü 4 Haziran 2019’da başlıyor. 6 Haziran 2019’da Ramazan Bayramı son bulacak.

Tatil Toplam Kaç Gün Olacak?
Ramazan Bayramı için tüm kamu çalışanlarının arife günü yani 3 Haziran Pazartesi yarım gün, 7 Haziran Cuma tam gün idari izinli sayıldıkları Cumhurbaşkanlığı tarafından bildirildi. Böylece Ramazan Bayramı tatili kamu çalışanları için 9 gün oldu. Diğer sektörler de çalışanlar da izin kullanarak tatilden 9 gün olarak faydalanabilir.
Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kuruluşlara gönderilen bildiri aşağıdaki gibidir;


Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.