Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri ​

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri
Sivilceler çoğu kişinin korkulu rüyası! Akılları kurcalayan “Sivilceler nasıl geçer, sivilcelerden nasıl kurtulurum?” sorularının cevaplarını vermeye geldik!
Sivilceler Neden Oluşur?
Sivilce özellikle yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri. Cildin ürettiği fazla sebumun yani yağın gözenekleri tıkaması sonucu oluşan sivilceler için çeşitli çözümler vardır. Bunun yanı sıra; çevre ve hava kirliliği, makyajı temizlemeden uyumak, yüze dokunmak, stres ve hormonal faktörler de sivilce sebepleri arasında gösterilebilir.

Yoğun bir sivilce sorununa sahipseniz öncelikle bir dermatoloğa danışmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak dönemsel sivilce sorunlarına, ya da tek tük sivilce sorunlarıyla uğraşıyorsanız sizler için birkaç önerimiz var. Öncelikle cilt tipinize uygun ürünler tercih etmelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz hafif ve su bazlı ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Cildinizi kurutacak sabun gibi ürünlerden kaçınmalı, düzenli bakım yapmalısınız.
Tüm bunların yanı sıra sivilcelerden kurtulmak ve oluşumunu engelleme için çok fazla yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, cildi düzenli şekilde temizlemeli, makyajla uyumamalı ve güneşte çok fazla kalmamalısınız. Peeling kullanmaktan kaçınarak da sivilcelerin yayılımını engelleyebileceğinizi unutmayın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.