Üniversite Sınavı Ne Zaman? AYT ve TYT’ye Kaç Gün Kaldı?

Üniversite Sınavı Ne Zaman? AYT ve TYT’ye Kaç Gün Kaldı?Haziran ayının gelmesiyle birlikte üniversiteye giriş sınavları başlıyor. Sınava geri sayımın başlamasıyla birlikte öğrencilerin ve ailelerinin aklındaki en önemli soruları yazımızda cevaplıyoruz.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek. Adayların hepsi TYT’ye katılacak, sonraki sınavlara ise bulundukları alana göre girecekler. Sınav 3 farklı oturumda gerçekleştirilmiş olacak.YKS Hakkında Detaylar;
YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

Geçtiğimiz tarihlerde YKS sınav yeri detayları açıklandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilirler.

Önemli Hatırlatma;Hiçbir adayın Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremeyeceğini unutmayın.  Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacak ve emekleri boşa gidecektir. Sınava girilecek binayı önceden gidip görmeniz ve teyit etmeniz sınav gününde size kolaylık sağlayacaktır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.