Vücut Tipine Uygun Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir ?Vücut Tipine Uygun Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir?

Mezuniyet ayı kapıyı çaldı! Siz de mezuniyette ne giyeceğini son ana bırakanlardansanız sizler için birkaç önerimiz var. Herkesin vücut tipi farklıdır. Bu nedenle her elbise modeli de sizin için uygun değildir. Kendiniz için kusursuz elbiseyi bulmak istiyorsan, öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımalısınız. Önerilerimizi takip ederek vücut tipinize en uygun olan mezuniyet elbisesini seçebilirsiniz.
Armut Vücut Tipi


Armut vücut tipi en yaygın olan vücut tiplerinden biridir. Armut vücut tipinin en belirgin özelliği ince bel ve geniş bir kalça olduğu için ilgiyi kalçalardan uzaklaştıracak modeller seçmelisiniz. Üst kısmı dar, etek kısmı dökümlü modeller, V yaka modeller sizin için ideal! Balık kesim model elbiselerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
Elma Vücut Tipi
Geniş omuzlara, kalın bir bele ve düz bir kalçaya sahipsen vücut tipinizin elma olduğunu bilmelisiniz. Elma vücut tipinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ilgili bel bölgesinden uzaklaştırmaktır. Bunu da omuz ve bacakları ön plana çıkararak yapabilirsiniz. Sade ve v kesimli abiye modelleri tam size göre.Kum Saati Vücut Tipi
Kum saati vücut tipi en ideal vücut tipi olarak bilinir. Bu vücut tipinin en önemli özelliği orantılı vücut hatlarıdır. Bu sebeple giydiğiniz her model sizde kusursuz duracaktır. Özellikle balık modeller vücut hatlarınızı ortaya çıkartıp sizi harika bir görüntüye ulaştıracaktır.
Dikdörtgen Vücut Tipi
Kıvrımsız ve düz inen bir vücut tipiniz varsa dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Burada sizin için en önemli nokta kıvrımlı vücut hatları yaratmak olmalıdır. Düz kesim ve yüzücü tipi elbise modelleri sizin için biçilmiş kaftan.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.