Whatsapp’ın Az Bilinen Özellikleri

Whatsapp’ın Az Bilinen Özellikleri

Whatsapp şuanda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanına sahip. Sayısal verilere bakılırsa hepimiz Whatsapp kullanıyoruz peki kaçımız bu uygulamanın özelliklerine hakimiz?
İşte Facebook bünyesinde bulunan mesajlaşma devi Whatsapp’ın az bilinen 3 özelliği!
Emojileri Kolay Bulma
Whatsapp’ta birçok emoji bulunuyor. Şüphesiz ki çoğunlukla aradıklarımızı bulmakta zorlanıyoruz, ancak bunun da bir çözümü var. İlk adım klavyenizin otomatik düzeltme ayarını açmak. Bu ayarı açtıktan sonra emojinin adını yazarak Whatsapp üzerinden istediğiniz emojiye ulaşabilirsiniz. Sayfayı kaydırıp emoji aramaya son diyebiliriz.
İnternetiniz Kolay Kolay Bitmesin


Mobil uygulamalar internet paketimizin düşmanı! Özellikle mobil veriyi çok kullananlar, Whatsapp da buna dahil. Bunu önleminin çok kolay bir yolu var.  Whatsapp’ın içinde bulunan ayarlar sekmesinden  veri kullanımına tıklayarak, ”Medyanın otomatik olarak indirilmesi" ayarlarını değiştirip internet kullanımınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Bu sayede görseller otomatik olarak indirilmeyecek ve mobil veri kullanımınız azalacak.
Sesli Mesaj Dinleme


Sesli mesajları önceden tek tek dinliyorken Whatsapp’a yeni gelen güncelleme sayesinde artık tek dokunuşla hepsini kesintisiz olarak dinleyebileceğiz. Hatırlatmak da fayda var; bu özellik peş peşe gelen sesli mesajlar için geçerli olacak. Bu sayede sohbet de bölünmemiş olacak!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.