2019 YKS sinav sonuçlari ne zaman açiklanacak? 2019 YKS tercihleri ne zaman ?
Bugün 2 milyon 528 bin 110 aday iyi bir üniversitede okumak için ter döktü . Bugün YKS'NİN ön ayağı olan TYT sınavına giren adaylar yarın ise AYT  sınavına girerek kazanacağı okulu ve kazanacağı bölümü belirleyecek. 2019 YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  2019 YKS tercihleri ne zaman ?2019 YKS sonuçlarını nereden öğrenebiliriz ? Gibi sorularınız varsa doğru adrestesiniz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM ) tarafından yapılan YKS sınavı 15 - 16 haziran Ayı olarak belirlenmişti. Ve bugün saat 10'da ilk sınav olan TYT  girdikten sonra gözler ÖSYM çevrildi . Sonuçlar ne zaman açıklanacak ? Sorusuna cevap bulabilirsin. 


1 sene boyunca emek verdiler sabrettiler çok çalıştılar sonunda o büyük an geldi. Heyecan var korku var. Ama şunu unutma çok çalıştın çok çaba gösterdin ve bunun karşılığı fazlasiyla alacaksiniz biz ekip olarak inanıyoruz ve sizlere güveniyoruz .


2019 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 


>
Akademik takvime göre 2019 YKS sonuçları 18 Temmuz 2018  'de açıklanacağını belirtildi . Eğer bir aksilik olursa 2 -  3 gün sonrada olabilir. 


                       2019 YKS TERCİHLERI 


Her sene olduğu gibi sonuçlar açıklandıktan hemen sonra Tercih Kılavuzu  yayınlanıyor. Hemen akabinde ise tercih süreci başlıyor. Ayrıca Askeri, polis ,ve besyo ve yetenek sınavları da  bu süreç içerisinde  belirleniyor. 


               Sınav Sonuçlarını Öğrenme Sınav sonuçları açıklandıktan hemen sonra buraya tıklayarak gidebilirsiniz !


Sınav Giren Tüm Adaylara Başarılar
                                                             Omarsells Ekibi 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.