Porselen Makyaj Nedir, Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?
Porselen Makyaj Nedir, Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?


Her yerde bir porselen makyaj lafı dönüp duruyor, peki porselen makyaj nedir? Özellikle gelin makyajı, mezuniyet makyajı, davet makyajı, özel gün makyajı için tercih edilen porselen makyajın ne olduğunu ve nasıl yapıldığını sizlere açıklıyoruz!
Porselen Makyaj Nedir?Porselen makyaj kısa tanımıyla kalıcılığı ve kapatıcılığı yüksek makyaj demektir.
Porselen makyajın bu kadar tercih edilmesinin sebebi fotoğraflarda kusursuz bir görünüm vermesi ve gece boyu yüzde bozulmadan kalması. Porselen makyaj yapmak için özellikle birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Bunlar kalıcılığı arttıracak makyaj bazı, kapatıcı ve tercihen waterproof bir fondöten, göz altı kapatıcısı, ve transparan pudra!


Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?</div>
Porselen makyajı adım adım anlatıyoruz! Öncelikle cildinizi makyaja hazırlayın ve temizleyip nemlendirin. Makyajın ilk adımı gözenek görünümünü gizleyecek ve yüzü daha pürüzsüz gösterecek bir makyaj bazı. Sırada fondöten uygulaması var. Ten renginizle uyumlu, tam kapatıcı bir fondöteni tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Göz altlarınızı aydınlatmak, kalan kusurları kapatmak için bir kapatıcıdan destek alabilirsiniz. Yanakları da renklendirdikten sonra odak noktanıza karar verin; gözlerinizin mi yoksa dudaklarınızın mı ön planda olmasını istiyorsunuz? Gözler için dumanlı bir göz makyajı tercih edebilir, dudakları ön plana çıkarmak için koyu tonlarda bir ruj tercih edebilirsiniz.

Önerilerimizi takip ederek siz de özel günlerinizde kusursuz bir görünüme ulaşabilirsiniz!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.