Saç Kırıklarına SonSaç Kırıklarına Son

Zaman geçiyor, günler geçiyor hatta aylar geçiyor ama saçlarınız hala istediğiniz boya ulaşamadı mı? Hala O halde saç kırıklarına son verecek yöntemlere göz atmakta fayda var!


Ev Yapımı Hazır Saç Maskeleri
Evimizde hazırladığımız ürünler hem çok daha doğal olması hem de çok daha uygun fiyatlı olması sebebi ile en sık tercih ettiğimiz yollardandır. Şampuan ve saç maskesi kullanımında da saç diplerine sürme esnasında mutlaka masaj yaparsanız saçlarınızın çok daha sağlıklı uzadığını fark edebilirsiniz . Sinameki kürü, zeytinyağı ve bakım yağlarından elde ettiğiniz yağ karışımları ile istediğiniz sonuca kısa bir süre sonra ulaşmak mümkün olacaktır. Saçlar için Hindistan cevizi yağını da deneyebilirsiniz.Profesyonel Bakım Ürünlerini Kullanmak
Evde bakım yapacak zamanım ve halim yok diyorsanız  doğru ürünleri kullandığınız takdirde bu bakım ürünlerinden de istediğiniz sonucu kısa bir dönem içinde almak mümkün olacaktır. Yalnız bu profesyonel ürünlerin marketlerde satılmadığını kuaförlerden temin edebileceğinizi ya da internetten alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Profesyonel bakımların standart ürünlerin çok üzerinde fiyatlara sahip olduğunu ancak içerik açısından çok daha etkili ve güçlü olduklarını unutmayın.Saçlarınızı Tararken Dikkat Edin
Özellikle sık tarak kullanımı saçlarını mutlaka kıracağından saçlarınız için ilk yapmanız gereken doğru bir tarak tercih etmek olacaktır. Ahşap ve geniş dişli bir tarak yormadan, saçlarını da kırmadan istediğin sonucu sağlayacaktır. Saçlarımızı kırılmaya yönlendiren en önemli husus saçların ıslakken taranmasıdır. Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa bir parça yağ sürerek saçlarınızın kırılmasını engellemek mümkün olacaktır.
Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirmelisiniz
Saçlarınızı kestirdiğinde uzamadığına inananlardansanız çok büyük bir yanılgı içinde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle saç kırıklarına son vermek için yapılabilecek en önemli şey saçlarını düzenli olarak kestirmek olacaktır. Saçlarının sağlıklı olarak uzaması için kestirmemek değil aksine düzenli kesim işlemi kesinlikle yararına olacaktır.


1 yorum

Adsız dedi ki...

Faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık

Blogger tarafından desteklenmektedir.