Tüm Zamanların En İyi 5 Filmi


Tüm Zamanların En İyi 5 Filmi


Fragmanı izlesek de, konusunu okusak da iyi film seçmek her zaman mümkün olmuyor. İşte bu yüzden en iyi filmler listesi var. IMDb’nin oluşturduğu tüm zamanların en iyi filmleri listesinden en iyi 5 filmi sizler için derledik. Artık birer klasik sayılan bu filmleri izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneriyoruz.1-Esaretin Bedeli (1994) - IMDb 9,2

Başrolünde Tim Robbins’in yer aldığı Esaretin Bedeli filmi kült fimler arasındadır. Filmde genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir. Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar edinir. Film ana hatlarıyla Andy ve Red isimli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurdukları dünyanın hikayesini anlatıyor. 
2-Kara Şövalye (2008) - IMDb 9,0

Efsanevi Batman serisinin Kara Şövalye filminde Batman suça karşı savaşını daha da ileriye götürüyor. Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinin yarattıkları ile mücadele etmektedir. Kendilerini Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulurlar.
3-Schindler'in Listesi (1993) - IMDb 8,9

Dünya savaşı sırasında Nazi Almanyasında bir girişimci olan Oskar Schindler askeriye için malzeme üretmektedir. Sermayeyi ve iş gücününün hepsini Yahudiler üzerinden sağlamaktadır. Zaman geçtikçe Yahudilerin yaşadığı zulmü görür ve onlara yardım etmek için bir liste oluşturur.
4-Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) - IMDb 8,9

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, Tek Yüzük'ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Orta Dünya’nın kaderi bu filmde belli olmak üzeredir. Ancak kimi zaman Tek Yüzük'ü sahiplenmek taşıyanına daha cazip gelebilir.
5-Ucuz Roman (1994) - IMDb 8,9Ucuz Roman'da Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift soyguncudur. Öte yandan diğer iki karakter olan Vincent Vega ve Jules tam bir gangsterdir. Kaderleri bu birbirinden farklı kişilikleri bir araya getirir. Film vizyona girdiği yıl tam 7 dalda Oscar adayı olmuştur.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.