16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı!


Kısa bir süre önce 2019 Macbook Pro modellerini satışa sunarak dizüstü bilgisayarlarında ilk defa sekiz çekirdekli işlemci kullanmaya başlayan Apple’ın 16 inç Macbook Pro üzerinde çalıştığını uzun bir süre önce sizlere duyurmuştuk.
Economic Daily News tarafından paylaşılan raporda ekran büyüklüğü artmasına rağmen çerçeveleri incelterek 15 inçlik model ile aynı boyutları sunacak olan Apple’ın 16 inçlik Macbook Pro’yu Ekim ayında piyasaya sunacağını belirtiyor.16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi: Ekim

15 inçlik modelde 2880 × 1800 piksel çözünürlük sunan bir ekrana yer veren teknoloji devinin, 16 inçlik modelde 3072×1920 piksel çözünürlük sunan bir ekran kullanacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra 13 inç MacBook Pro ve Retina MacBook Air’in güncellenmiş modellerinin de tanıtılacağı belirtiliyor.
Fiyatlandırma ise beklentilerin epey üstünde olacak. Zira, Apple’ın bu modeliiMac ve Mac Pro arasında taşınabilir bir alternatif olarak konumlandıracağı belirtiliyor. Bu nedenle fiyatın 3000 dolar seviyesinde olması bekleniyor.16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı!
Macbook Air’ı kısa süre önce yenileyen Apple, True Tone ekran teknolojisinieklerken işlemcide değişikliğe gitmemişti. Ekim ayında yapılacak olan güncelleme kapsamında performans artışı yaşanması bekleniyor. Ayrıca, Apple’ın yeni klavye tasarımını bu cihazda kullanmaya başlama ihtimali var.
13 inç Macbook Pro’da ise bir belirsizlik hakim. Apple yakın zamanda bu model üzerinde güncellemeye gittiği için Ekim ayında nelerin değişeceği bilinmiyor
Bu haber shıftdelete.net alınmiştır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.