Apple Watch için watchOS 5.3 yayınlandı!


Apple bugün iOS 12.4’ün ve eski iPhone – iPad modelleri için yayınladığı iOS 9.3.6 ve iOS 10.3.4 sürümlerinin yanı sıra, Apple Watch kullanıcıları için watchOS 5 işletim sisteminin yedinci güncellemesi olan watchOS 5.3 ’ü piyasaya sürdü.

Watch kullanıcıları güncellemeyi iPhone’daki Watch uygulamasını kullanarak yükleyebilirler. Uygulamada Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmek yeterli olurken, saatin şarjının en az yüzde 50 olması tavsiye ediliyor.
watchOS 5.3 çıktı!WatchOS 5.3 sürümü EKG kullanılabilirliğini artıran küçük bir güncelleme olan watchOS 5.2.1’in piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki ay sonra geldi. WatchOS’un bu sürümü ile Apple Watch kullanıcılarına sunulan yeni bir özellik bulunmuyor.

Ancak, iOS 12.4’ün sürüm notlarında WatchOS 5 ile kullanıma sunulan ve kısa süre sonra güvenlik açığı nedeniyle devre dışı bırakılanWalkie-Talkie özelliğinin tekrar aktif hale getirildiği belirtililiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar tıpkı bir telsiz gibi birbirleri arasında sesli iletişim kurabiliyorlar. Kullanıcılar birbirlerine davet gönderdikten sonra tek tuşa basarak karşı tarafa sesini iletebiliyor.

https://shiftdelete.net/apple-watch-watchos-5-3-yayinlandi

Bu haber shiftdelete.net alınmıştır.  Yukarıdaki aktif linkten gidebilirsiniz .

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.