Huawei Mate 30 Pro görüntülendi


Huawei‘nin yakın zamanda sunmayı planladığı Mate 30 Pro bugün önemli bir sızıntıyla karşımıza çıktı. Birçok cihazın neredeyse tüm detayları ortaya çıkmasına rağmen Huawei’den ses soluk yoktu. Fakat bugün şirketin yeni amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro görüntüleri internete sızdırıldı.


Huawei Mate 30 Pro görüntüleri ortaya çıktı!

2019‘un ikinci yarısına dört amiral gemisinin hakim olması bekleniyor. Samsung, Apple ve Google’ın cihazları neredeyse tam olarak sızdırılsa da Huawei tarafında bir durgunluk vardı. Bugün ise bu durgunluk, Mate 30 Pro‘nun ilk defa halk arasında görüntülenmesiyle bozuldu.Çin’deki toplu taşıma araçlarında görüntülenen Huawei Mate 30 ProMate 20 Xve Mate 20’nin hücresel bağlantı testinin yapıldığı düşünülüyor. Cihazın daha önce sızdırılmış tasarım görüntüleri vardı. Toplu taşımada çekilen bu fotoğraflarla ekranda ufak bir çentiği yer olduğu ve ekranın keskin bir şekilde kıvrıldığını görüyoruz.
Bununla birlikte yeni Huawei Mate 30 Pro’nun yan panelleri neredeyse farkedilemeyecek kadar ince bir yapıya sahip. Şirketin prototip ünitelerine kurduğu büyük koruyucu kılıf nedeniyle cihazın gövde boyutu ise belirlenemiyor.
Henüz onaylanmamış bilgilere göre de cihazın ilk kez Mate 20 Pro‘da tanıtılan Huawei’nin 3D yüz tanıma sisteminin güncellenmiş bir versiyonunu barındırması beklentiler arasında. Yeni cihazın yakın zamanda donanım özelliklerinin de netleşmesi bekleniyor.

Mate 30 Pro donanım özellikleri

Yeni amiral gemisinde bir USB-C bağlantı noktası bulunması bekleniyor. 3.5 mmkulaklık girişi ise ne yazıkki telefonda yer almayacak. Her ne kadar dairesel bir kamera kurulumu beklense de bu konuda da maalesef net bir bilgi yok.
Cihazın arka tarafında, P30 Pro’da bulunan periskop zoom teknolojisi ile desteklenen birincil kameraya sahip olması bekleniyor. Kirin 990 işlemci ile de geleceği söylenen Huawei Mate 30 Pro yüksek ihtimalle standart modelde 5G desteği sağlayacak.

Ayrıca 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı içeren temel model ile karşımıza çıkacak cihaz 4.200 mAh bataryadan beslenerek, Android Q ve EMUI 10 arayüzü ile kutusundan çıkacak. Ekim ayının sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen cihazı birçok kullanıcı merakla bekliyor.


bu yazı shıftdelete.com alınmiştır. üzerinde hiç bir oynama yapılmamıştır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.