Huawei satışları için beklenen açıklama geldi1!


Huawei satışları için beklenen açıklama geldi

ABD ve Çin arasında yaşanan ticari krizin ardından Huawei‘nin attığı her adım gündem olmaya başladı. ABD’li birçok şirketin ilişkilerini askıya almak zorunda kaldığı Huawei satışları da merak konusu olmaya başlamıştı. 2019 yılının ilk yarısına ait bazı veriler sonunda ortaya çıktı.

Huawei satışları arttı mı?

Huawei’nin yılın ilk yarısına dair finansal verileri açıklandı. Şirket, geçirdiği kötü günlere rağmen kârlılığını artırdı. Huawei satışları, geçen yılın aynı dönemine göre 2019 yılının ilk yarısında yükseldi. Yılın ilk yarısı boyunca şirket gelirlerinde yüzde 30 artış kaydetti. Bu artış yılın ilk çeyreğinde ise yüzde 30 idi. Mayıs ve haziran aylarında ise satışlarda biraz yavaşlama yaşandığı açıklandı. Ayrıca, ABD’deki kısıtlamalar olmasaydı Huawei kazancının çok daha üst seviyelerde olacağını söyleyebiliriz.
Yükselen satışlarda şirketin sahip olduğu 5G sözleşmeleri de etkili oldu.
Yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ticari uygulamaları ve ulusal güvenlik sorunlarını görüşmek için Google, Broadcom ve diğer teknoloji şirketlerinin CEO’ları ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda Huawei de konuşuldu. Teknoloji devlerinin Huawei ile iş birliğini devam ettirmek istediği biliniyor. ABD cephesinden de Huawei’ye karşı yeşil ışık yakılıyor. Ancak bazı şartlar söz konusu.


Bu haber shıftdelete.net alımştır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.