Reklam Ajansı Nasil Açilir | Reklam ajansı Açmak


Reklam ajansı açmak istiyorum ancak reklam ajansı nasıl açılır hiç bir fikrim yok ....ne yapmalıyım? Reklam ajansı açmak için nerden başlamalıyım. 

Bir reklam ajansı nasıl açılır gibi sorularınız varsa doğru adrestesiniz. Çünkü bu alan da İnternete hiç yazı yok diyebiliriz. . En kolay nasıl açılırsa ben size öylecene anlatacağım.  

Bu siteyi açmadan önce reklamcılık alanına çok meraklıydim . Aynı şuanda sizin olduğunuz gibi ben de reklam ajansı açmak istedim ama nereden başlayacağımı bilemedim. Onun için reklamcılık sevdamdan vazgeçmek zorunda kaldım.  Ama sizi bu yalnızlığa bırakmayacağım. Reklam ajansı nasıl açılır en baştan anlatacağım. 


Reklam Ajansı Ne İş Yapar ?

Reklam ajanslari bir çok alanda hizmet vermektedir.  Reklam ajansı bir markanın oluşması ve o markanın tanınmasını sağlar . Reklam ajansları belli ücret karşılığında yazılı reklamlarda , billboardlarda, radyolarda, televizyonda ,İnternet reklamlarında kullanılacak sloganları ve reklam metinlerini yaratırlar.  Bu ajansların bir tık küçükleri ise internet ve sosyal medya alanlarında tıklama başına  hizmet veriyorlar
Kısacası  bir markanın oluşmasını sağlıyor. 

REKLAM AJANSI NASIL AÇILIR ?

-Ne tür Ajans Kuracağını Belirle 
-Projen için Plan Yap 
-Reklam Ajansını Kur 
-Ufak bir Ofis bul
-Şahıs Şirketi
-Web Sitesi 
-Sosyal Medya Adresleri 
-Ekip Kurmak 

Ne Tür Ajans Kuracağını Belirle 

Hangi alana hitap edeceğini belirle.  Televizyon mu ? İnternet  mi ? bu alanı ekibinizle karar verin . Çünkü projeleri onlarla ureteceksiniz . Siz ekibinize bunu sorarsanız onların gözünde lider olarak değer bulabilirsiniz .

Projen İçin Plan Yap 

Hangi işte olursa olsun bir işe başlarken  mutlaka önüze bir kağıt alarak yapacaklarınızi belirleyin . Ve sırası ile uygulayın inanın daha çok başarılı olursunuz . Sakın önceden bütçenizi belirlemeyin.  Kağıt üzerinde yaptığınızla  hiç bir şey yapamazsınız . Size tavsiyem kesin ağzını açın derim .

Reklam Ajansını Kur 

Projeni belirledikten sonra hemen işe koyul. Başla çalışmaya vazgeçmek yok sonuna  kadar devam .


Ufak Bir Ofis Bul 

Ofis konusunda size tavsiyem ortak ofis alanlarını  kullanın . Mobilya eşya derdi kalmasın.  Sadece bilgisayarınızla başlayın. 

Şahıs Şirketi 

Hangi işi yaparsanız yapın şirket kurmanız şart.  Şirket kurmak öyle göründüğü gibi zor değil.  Bir mali müşavire giderek ondan yardım isteyin.  Bir kerelik açacağın şirkete  göre belli ücret ödersin.  Sonra her ay vergi ve muhasebe ücreti ödersin. 

Web Sitesi Kurmak 

Web Sitesi bir reklam ajansının bana göre bel kemiğidir .Müşterilerinizin size ordan daha kolay ulaşır.  Web Sitesi açmak için bir yazılım şirketine giderek zevkinize göre web sitesi yaptırabilirsiniz .

Sosyal Medya Adresleri

Artik sosyal medya devrinde yaşıyoruz.  Reklam Ajansınızi açtıktan hemen sonra  sosyal medya adreslerinizi açınız. Sosyal medya bir ürünü yayınlandıktan sonra milyonlarca insanın görmesine aracılık ediyor .


Ekip Kurma

Yok arkadaş ben kendi başıma yeterim gibi düşünceleriniz varsa hayatınızın hatası yaparsınız . Reklam ajansı açtıktan sonra hemen ekip kurmalısin.  Çünkü bütün işleri kendin yapamazsın.  Reklam ajansı için  grafik tasarımcı, metin yazarı,  muhasebe, avukat almalısın.
Hemen karamsarlığa kapılma ilk önce grafik ve metin yazarı ile başlayabilirsin .Reklam ajansının resmi ve kurulum işleri bu şekilde.  Bundan sonra yapmanız gereken şey ticari aklınızı kullanmanız. 

Aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz .Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.