Gündem

Apple IOS 13.3 GELİŞTİRICILER İÇİN YAYINA GİRDİ!

Teknoloji Devi Apple , geçtiğimiz günlerde İOS 13.2 ile final yapmıştı. Apple bugün itibariyle İOS 13.3’ün gelişimi için stard verdi . Bu konu hakkında hiç bir not paylaşmayan Teknoloji şirketi İOS 13.3 ile biz teknoloji sevenleri heyecanlandırıyor.

İOS 13.3’ÜN YENİ ÖZELLİĞİ İSE ‘İLETİŞİM SINIRLAMA ‘ ÖZELLİĞİ OLDU .

Geçtiğimiz hafta 13.2 halka açarak herkes tarafından kullanılabilir yapıldı. Bugün ise 13.3 ‘ün ilk geliştirici özelliğini piyasa sürdü . Bütün Apple geliştiricileri sunulan bu özellik ise belli bir süre sonra kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. Şirket bünyesinde bulundurduğu diğer işletim sistemlerinde yayınlamış oldu .

İOS 13.3 HANGİ İŞLETİM SİSTEMLERİN DE YAYINLANACAK?

  • IPADOS 13.3
  • Tvos 13.3
  • Watchos 13.3

Sürümlerin resmi notları henüz paylaşılmazken . Sürümler de oluşan hataların düzeltilmesi bekleniyor. Hata gidermeleri ve performans iyileştirmeleri için çalışmalara başlandı.

Apple ebeveynler için ise bir özellik ekledi. Apple bu özellik ile ebeveynler iletişim sebebi ile belirli kişileri kara listeye ve beyaz listeye alması için izin veriliyor . Ekran süresi açıkken ebeveynlerin belirlediği kişileri ya da hepsi ile iletişim kurmayı da olanak sağlıyor. Tabiki cihaz sahibinin izni ile aktif oluyor . Cihaz açıkken sizin belirlediğiniz kişiler ile iletişim kurarken yabancı numaraları engelliyor . Ve sizinle yabancı biri iletişim kuramıyor.

Şahsi fikrim ise bu özellik beni korkutuyor önemli bir sebeb ile bize ulaşılmazsa sorun çıkabilir. Size tavsiyem eğer bu özelliği kullanmak isterseniz önemli kişilere izin verin ki size ulaşsın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: