Gündem

Evde Saç Boyama Teknikleri

Her kadın saçlarının bakımlı ve ışıltılı olmasını hayal eder . Kimileri sade renkleri tercih etse de , kimileri canlı renkler tercih eder. Saçları boyatmak isteyenler ya kuaföre gider ya da , bütçesi olmadığı için evde boyamak ister . Bu yazımızda Evde Saç Nasıl Boyanır? Sorusuna cevap verdim umarım faydalı olmuş.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Hiç bir zaman unutmayın istediğiniz renkler her zaman tutmayabilir . Sadece saçına hiç boya sürmemiş birinin saçlarına istediği rengi tutturabilir . Birde saç boyarken bekleme süresi ve saçları doğru bir şekilde yani diplerden başlayarak boyamak gerekir . Size tavsiyem , kendi saçınıza yakın renkleri tercih etmelisiniz .

Evde saç boyarken doğru sürüş tekniği her zaman daha iyi sonuç verir. Boya kutusun içinden çıkan krem ile saçınızı yıkamaniz
boyayi sabitleyecektir. Yapılan en büyük hatalar yanlış renk seçimi yanlış boyama teknikleridir . Bazen kuaförler bile istediğiniz rengi tutturamamaktadir. Evde yaparken dikkat etmeniz gereken boyayi eşit bir şekilde saçınıza yedirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz rengi alamazsınız. Aman bekleme süresine çok dikkat edin saçınızı yakabilirsiniz .

Evde Saç Boyama Teknikleri

Saç Boyarken Püf Noktaları

  • Saçın Kirli Olması
  • Saç Rengine Yakın Bir Renk Seçimi
  • Saça Boyayi Eşit Bir Şekilde Sürün
  • Bekleme süresine çok dikkat. ( kutu üstünde yazar )

Evde Saç Boyama Teknikleri

  • 1 – İlk olarak Boyanın Cildinize karşı bir alerji testi yapmanız gerekiyor . Boya cildinize zarar verebilir . Cildinize karşı, hızlı bir tepki verebilir . Hazırladığınız Boya dan az bir şey kulak arkanıza sürerek 20 dk bekleyin . Bir sorun olursa yapmayın. Yada olmazsa boyayı uygulayabilirsiniz .
Evde Saç Boyama
  • 2- Bir Boya T-şortu ayarlayın birde fırça ayarların. Bir kaba boyayi alın. Güzelce hazırlayın.
  • 3 – Saçlarınız Kirli İken Boya yapmanızı öneriyoruz . Saç temiz olunca gözenekler açık oluyor ve boya oraya gidiyor. Bu da saç derinizin yanabilir . Saçınız kirli iken yapınız.
  • 4- Öncelikle saçınızı diplerinden başlayarak yavaş yavaş yedire yedire uçlarına kadar boyayi uygulayın .
  • 5 – Saçlarınızı boya işlemi bittikten sonra saç bonesi yada aliminyum folya ile , kaplayin . Kutu üstündeki bekleme süresi ile bekleyiniz .
Evde saç boyama teknikleri
  • 6- Boyama işlemi ve bekleme süresi bittikten sonra saçınız iyice boyandan arındırin . Bunu uygularken güzel bir şampuan kullanabilirsiniz?

Bize özel indirim kodları ile doyasıya tüm markalarda alışveriş keyfini yakala

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: