CafeGündem

Magazin Haberleri Gerçek mi ? Doğruluk Payı Varmı?

Hergün milyonlarca kişi magazin haberlerine bakıyor. Google üstünden pek çok haber sitesi pek çok blog sitesi haberi bir çöpe döndürüyor. Haberi kopyala yapıştır biçiminde 1000′ lerce haber çıkıyor. Ve haberin doğru olup olmadığını bile kontrol eden nadirdir . Şimdi diyeceksiniz ki sen de bir haber sitesin arkadaşlar biz haber siteleri arasında nadir sitelerdeniz biz bir nevi blog bir nevi de haber sitesiyiz . Ama diğerlerin den ayıran özelliğimiz ise hergün haber atmıyoruz biz önemli görmüş olduğumuz doğruluğundan şüphe etmediğimiz haberleri ya da yazıları önünüze takımımla çıkartıyoruz. Bizim temamiz ne bir blog teması ne de bir haber temasıdir. Temamiz da içeriği bir nevi öne çıkartıyoruz ve kolay bir şekilde diğer haberleri görmenizi sağlamaktayız diyebilirim .

Bir çok haber sitesi haberin ne doğruluğuna ne de gerçek olduğuna bakıyorlar. Bence yanlış bir çalışma evet pek çok haber sitesi Haber Ajanslarına abone bu emeği pek çok arkadaşımız çalıyor ne için para kazanmak için . İnanın biz bu işten pek fazla para kazanamıyoruz bunun sebebi ise Haber sitelerinin bu haberleri yok etmesi . Evet ayda 6 rakamlı para kazanan haber siteleri var. Ama zaten önü çeken Türkiye’nin bilinen en iyi siteleridir.

Magazin haberleri pek çok kişinin yuvasını yıktığı gibi pek çok ünlüyü kezlarca öldürüyor. Bir çok ünlü yukarıya çıkarken bir çoğunu yerin dibine görüyorlar. Biz bunlara karşı bir olmaya geliyoruz biz en doğru en garanti haberleri sizler için çıkartıyoruz . Magazin yaparken editör ya da yazarın iki kez düşünmesi gerekiyor. Evet bir haber var ama haber gerçek mi ? Demesi gerekiyor .

Yalancı haberi doğru haberlerle yani onu yaşamakta olan birinci ağızdan duymadan lütfen haber yapmayın . Eğer yaparsanız da o habere itibar etmeden araştırmasını yapınız.

Biliyorum ki pek çok kişi yalan haberler den ötürü rahatsız lakin bunu yapan kişinin emek vererek yapması gerekiyor. Ayrıca haber deyip geçmeyin bir haber haber ortaya çıkıp İnternete düştüğü zaman 76 milyon kışı bu haberi duyuyor . BAZI HADİ ORDAN derken Kimsi ise yerden yere vuruyor .

Ben şunu söylemek isterim ki bu ülkede her yapılan habere hemen inanmamak lazım. Ayrıca pek çok haber sosyal medya aracılığıyla Tüm Türkiye Duyuyor.

Evet bugün genel olarak Yalan Haberler hakkında konuştuk. Böyle haberlerin devamını dilerseniz yorum yapmayı unutmayınız.

Siz Bu Konuda ne düşünüyorsunuz?

Yandan abone olmayı unutmayın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: