Cafe

Saç Kırıkları Çözümleri

Saç Kırıklarına Son

vakit geçiyor, günler geçiyor hatta aylar geçiyor fakat saçlarınız hala istediğiniz boya ulaşamadı mı? Hala bu halde saç kırıklarına son verecek yöntemlere göz atmakta yarar var!

Ev Yapımı Hazır Saç Maskeleri
Evimizde hazırlamış olduğumuz ürünler hem çok daha doğal olması hem de çok daha uygun fiyatlı olması sebebi ile en sık tercih ettiğimiz yollardandır. Şampuan ve saç maskesi kullanımında da saç diplerine sürme esnasında mutlaka masaj yaparsanız saçlarınızın çok daha sağlıklı uzadığını fark edebilirsiniz . Sinameki kürü, zeytinyağı ve bakım yağlarından kazanmış olduğunuz yağ karışımları ile arzu ettiğiniz sonuca kısa bir süre sonrasında ulaşmak mümkün olacaktır. Saçlar için Hindistan cevizi yağını da deneyebilirsiniz.

Profesyonel Bakım Ürünlerini Kullanmak
Evde bakım meydana getirecek vakitım ve halim yok diyorsanız doğru ürünleri kullandığınız takdirde bu bakım ürünlerinden de istediğiniz sonucu kısa bir dönem içinde almak mümkün olacaktır. Yalnız bu ustalaşmış ürünlerin marketlerde satılmadığını kuaförlerden temin edebileceğinizi yahut internetten alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Profesyonel bakımların standart ürünlerin çok üzerinde fiyatlara haiz bulunduğunu sadece içerik açısından çok daha etkili ve güçlü olduklarını ihmal etmeyin.

Saçlarınızı Tararken Dikkat Edin
Özellikle sık tarak kullanımı saçlarını ne olursa olsun kıracağından saçlarınız için ilk yapmanız gereken doğru bir tarak tercih etmek olacaktır. Ahşap ve geniş dişli bir tarak yormadan, saçlarını da kırmadan istediğin sonucu elde edecektir. Saçlarımızı kırılmaya yönlendiren en önemli husus saçların ıslakken taranmasıdır. Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa bir parça yağ sürerek saçlarınızın kırılmasını engellemek mümkün olacaktır.

Saçlarınızı düzenli Olarak Kestirmelisiniz
Saçlarınızı kestirdiğinde uzamadığına inananlardansanız çok büyük bir yanılgı içinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle saç kırıklarına son vermek için yapılabilecek en önemli şey saçlarını düzenli olarak kestirmek olacaktır. Saçlarının sağlıklı olarak uzaması için kestirmemek değil aksine tertipli kesim işlemi ne olursa olsun yararına olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: