CafeGündem

Saçların Uzaması İçin Yapılması gerekenler

Bir çok kadın, saçını belli bir dönemde kestirir . Ama kısa bir süre sonra pişman olur ve eski halini almasını ister . Ama ne mümkündür ki uzun bir süre saç uzamaz. Bu her 10 kadın dan birinde görünür. Saç Uzatmak İçin siz sevgili okuruma ,rehber olacağını umut ediyorum. Uzatmadan konumuza dönelim.

Bir hiddet ile saçlarıni gidip kestiren bazı kadınlar sonradan pişman oluyor . Ama son pişmanlık fayda etmez . Sonra ise saçlarının uzamasını ister ama ne yazık ki uzamiyor . Bunların en büyük sorunu ise sağlıksız saçlar.

Doğal yoldan saç uzatmanın bir kaç pratik ve kolay yolunu göstereceğim . Umarım faydalı olur .

  • Saç Kremi Kullanmak
  • Dengeli ve Düzenli Beslenmek
  • Saçları Düzenli kestirmek (kırıklar )
  • Fazla Saç Sekilledirici ve fon kullanmamak
  • Yastık Kılıfı Değiştirmek
  • Islak Saçların diplerine masaj yapmak
  • Saçları Soğuk Suyla Durulamak

Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçınız durumuna göre saç kremi kullanmanızı öneririm. Ayrıca Saç köklerinden başlayarak saç uçlarına kadar masaj yapmak. Hem Kan dolaşımını hemde strese birebir . Saçların dengesini bozmamak içi saç bakım ürünlerini kullanarak yağ oranı engellemektir .

Saçlarınız gece yatarken mümkün oldukça salık bir şekilde ya da hafif bir toka ile bağlı olarak uyuyabilirsiniz .

Saçlarınız düzenli olarak kestirerek kırık olayının olmamasını sağlaya bilirsiniz . Ayrıca saçınızı sıcak su yerine ya soğuk su yada ılık su kullanabilirsiniz . Sıcak su saçlara zarar verdiği gibi yıpratır. Fon makinesi ve şekil vericilerden uzak durun mecbur kalmadıkça.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra oda sıcaklığında kurutmaya çalışın yada bir havludan yardım alabilirsiniz . Mümkün oldukça tarak kullanmayin .

Daha önce yazmış olduğum doğal yoldan saç uzatma konusunda verdiğim doğal maskeleri yapmaya çalışın.

Yastık çok önemli bir unsur . Yastık Kılıfınizin pamuk yerine saten kullanın. Pamuk saçlarınızda elektriklendirmeye neden olur . Düzenli olarak uyuyun . Düzenli ve dengeli beslenin .

Bu yazıninda sonuna geldik .

Umarım Faydalı olmuştur. .

Yorumlarını bekliyorum

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: