Gündem

Twitter’da Güvenlik Zafiyeti

Sosyal medya platformu twitter’dan şok edici itiraf . Geçtiğimiz aylarda Facebook güvenlik açigindan dolayı milyonlarca dolar ödenmek zorunda kaldı. Twitter’dan gelen itirafa göre reklam verenlerin kullanıcı bilgileri 3. Taraf kullanıcılara ifşa edildiği kibar bir dil ile bizim haberimiz yok demeye getirildi .

Sosyal Medya Kullanıcılarınin Güvenleri Yıkılıyor!

Sosyal medya kullanıcıların en önemsediği konular dan biri ise kullanıcı güvenliğidır. Ama son zamanlarda Dev sosyal medya platformlari kullanıcılarin güveninı yerle bir ediyor. Zaman zaman güvenlik açıkları nedeni ile facebook sık sık gündeme gelirken bu seferde Twitter cephesinden şok eden açıklama geldi . Gelen açıklama ile birlikte reklam verenlerin özel bilgilerin ifşa olduğunu açıkladı.

Twitter kendi resmi sitesinden yaptığı açıklama ile tüm twitter kulanicilarindan özür diledi . ‘Kişisel bilgi ve reklamlar ‘ başlıklı yazdığı yazı da kullanıcilara bir açıklık nedeni ile kişisel bilgilerin sızdırdığıni itiraf etti .

Twitter’dan Gelen Açıklama

Korumak ve güvenlik nedeniyle 2 faktörlu bize vermiş olduğunuz e-posta ve telefon numaraları reklam verme amaçlı yanlışlıkla kullanılmış olabilir. Bir reklamveren pazarlama belgelerini sistemimize yüklendiğinde diğer kullanıcılar ile belgeleri eleştirmiş olabiliriz . Reklamverenlerle ilgili eşleştirme sonucun da twitter kullanıcılarının e-posta ve telefon numaralarını erişmiş olabilirler .

Bu bir hataydı. Özür dileriz . Bu olaydan kaç kişinin etkilendiğini kesin olarak söyleyemeyiz ancak şeffaflik politikamiz nedeniyle sizleri bilgilendirmek istedik. Hiç bir kişisel veri, ortaklarımızla veya 3. Taraflarla özel olarak paylaşılmadi ..

17 Eylül 2019 itibariyle böyle bir kazanın yaşanması nedeniyle konuyu ele aldık. Bundan sonra reklamlarda e-posta ve telefon numarası kullanılmayacaktir .

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: